Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Burkolónak normálisan meg...

Burkolónak normálisan meg lehet tanulni 2 év alatt, havi 2-3x1 nap gyakorlattal?

Figyelt kérdés

Felnőttoktatásban van ilyen iskola, hogy:

heti 1 délután elmélet, ott a burkoló könyv van leadva

gyakorlat meg havonta 2-3 nap, de akkor egész nap


Ennyi gyakorlattal, ha nincs előzetes építőipari tapasztalat meg lehet tanulni burkolni?

Komolyan kérdem.


Olyan szinten , hogy egyedül egy fürdőszobát meg tudjon csinálni vagy egy konyhát leburkolni egyedül vagy egy nagyobb felületet letérkövezni.


Ha ez kevés, akkor mennyi idő kellhet még a két év havi 2-3 nap után.

Úgy értem, h utána kell még teljes munkaidőben dolgozni burkoló mellett mondjuk pár hónapot vagy fél évet vagy 1 évet?


Ki mit gondol mennyire lehet megtanulni ennyi gyakorlattal?

Mennyi idő kell még utána, h önállóan, normális tudjon dolgozni valaki?


Tudom, h egyén függő is, de mondjuk egy átlagos, nem béna de tapasztalatlan emberről beszélve.


Köszi.



2018. dec. 6. 00:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Nézegettem az ingyenes felnőttoktatási képzéseket és volt egy pár ami tetszett.

A burkolón elgondolkodtam. Ezen a gyakorlat havi 4 nap volna (heti 1), de nekem az időmbe változóan férne bele, így átlag inkább havi 2-3 nap.


Mindenféle elképzelés érdekel ezzel kapcsolatban, mivel én is csak elgondolkoztam rajta.

2018. dec. 6. 00:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet tanulni! Olyan szinten is, ogy egyedül bevállalhass fürdőszobat stb.

A rutint nem fogod megszerezni viszont, csak majd, ha aktívan dolgozol is. Azaz hogy gyorsan, de szėpen ės precizen dolgozz. Hogy már szinte mindent átlass azonnal ha ránėzel a területre stb...

De az elmėlet,hogy mithogyan kell,a számolgatások meg ilyesmiket meg lehet tanulni! De amúgy abban sem akadályoz meg senki hogy otthon is tanulj.

2018. dec. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Rutint tényleg nem fogsz ezzel szerezni. De meg lehet tanulni a szakmát ennyi idő alatt, az biztos. Nem vagyok burkoló, de másfél óra olvasás, meg 2 óra tervezéssel, számolással kitaláltam, hogyan kell itthon megcsinálni a járdát. Szerintem szépen megcsináltam.
2018. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elmélet hasznos, de burkolni csak egy jó mester mellett tanulsz meg.
2018. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kérdés kíváncsiságból ered. Írhattam volna a villanyszerelőt is, mert az is tetszett, de akikkel beszéltem az alapján az derült ki, hogy képzés után sok évig kell dolgozni mire önálló munkákba lehet fogni.


Videók alapján a burkolás egyszerűnek tűnik.

Viszont egy fürdőszoba megcsinálásánál elég sok minden van, vízszigeteléstől kezdve, káb berakásig.


Én kizártnak tartom, hogy 2 év alatt úgy, hogy évente 10 hónap van gyakoralt heti 1 nappal úgy megtanuljam a szakmát, hogy utána ha hírdessem magam és ha hívnak akkor megcsinálok egy fürdőt vagy konyhát vagy erkélyt normálisan.

Az összesen 80 nap gyakoralt 2 év alatt. Én ha elmennék még annyi se lenne, 60 nap talán.


De lehet rosszul látom, ezért is írtam ki.

Mert esetleg aki jobban ért hozzá, azt is mondhatja, hogy 60-80 nap simán elég rá, h megtanuljon az ember szépen csempét rakni minden féle kötésben, szépen aljzatot kiegyenlíteni, vízszigetelni, meg még sok olyan dolgot amiről nem is tudok jelenelg, hogy munkafolyamat része.


Franc tudja mennyi idő megtanulni, hogy kell egy régi fürdőszobát teljesen újra burkolni szépen vagy egy konyhát.

Lehet az a 60-80 nap semmire se elég.

2018. dec. 6. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4 es írta.Trükköket csak jó mestertől lehet "ellopni". A szakmát meg szeretni is kell .
2018. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

"Írhattam volna a villanyszerelőt is"


Nem lebecsülve a burkolókat, azért ez a két szakma marhául nem ugyanaz!

Ha rosszul rakod a csempét, abba még nem fogsz belehalni, vagy nem fog kigyulladni a ház.

Viszont az áram már nem játék. Azt már komolyabban kell venni!!

2018. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, na! 3mm-es különbségnél már az ember akár megbotlik egy lépcsőn, azt úgy jársz, mint Magdi anyus!


Egyébként igen, igazad van.


Kérdező, ennyi gyakorlattal, egy jó burkoló mellett simán megtanulod a szakmát!

2018. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!