Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csatorna bizonyos szakaszának...

Csatorna bizonyos szakaszának megjavítása a főcső helytelen elhelyezése mellett?

Figyelt kérdés

hol is kezdjem..

5lakásos társasházba a csatorna nincs engedélyezve, kókány munkát végeztek a csatornások, az utolsó ház csatornacsövének nincsen leejtése.. ezt tudom mert nézték kamerával, ez egy fő oka lehet a folyamatos dugulásoknak szerintem. Illetve még az is oka lehet, hogy a mellettunk lévő ház csatornacsöve a miénkre van rákötve, így néha hallani kuruttyolást a lefolyóba. Mivan akkor ha kihívok maszek csatornásokat abból a célból hogy rendesen csinálják meg a leejtést a "ránk" csatlakozott csatornacsőig mindenképp. És mostjön a kérdés lényege: Mivan akkor ha a főcsatornacső szintje van annyira magasan, hogy arra rákötni a mi csövunket leejtéssel lehetetlen?


2018. dec. 30. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudni kell ki ennek a szakasznak a tulajdonosa,kezelője .Ha a társasház akkor a lakóknak kell ezt a problémát megoldani.

Ha közmű cég,akkor meg nekik.Ilyen egyszerű ez .

2018. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a szakasz tulajdonosai/kezelő a társasház lakói.

az én csatornacsövem nem leejtését viszont nekem kéne megoldani. De mivan ha az ásáskor derul ki, hogy nemtudják leejtéssel a csövet letenni a főcső rossz szintje miatt? Ilyen esetbe már számonkérhetem a többi lakótól az újracsatornázást?

2018. dec. 30. 20:02
 3/3 A kérdező kommentje:
vagy úgy gondoltad hogy az egész telek újracsatornázását kellene kifizetnie a közösképviselőnek? az úgysem fog menni arra hivatkozva, hogy nincsen elég pénze a társasháznak.
2018. dec. 30. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!