Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gáz! Héra! Nem lehet megcsinál...

Gáz! Héra! Nem lehet megcsináltatni? Ez most komoly? Itt van ez a nagy Nemzeti Közművek Gázszolgáltató cég, és nincs egy olyan szolgáltatás, hogy MINŐSÍTETT, ellenőrzött gázszerelőt hívjak?

Figyelt kérdés
Elromlott a Héra cserépkályha gyújtógombja (fehér). Mivel már jártam pórul szerelővel, ezért úgy gondoltam, szeretnék olyan szerelőt hívni, aki Isten bizony megcsinálja úgy, hogy utána nem robbanok fel. Nincs sem az Energetikai Hivatalnak, sem a Nemzeti Közműveknek minősített gázszerelője. A neten lévő számok meg nem mondanak semmit - vagy jó szerelő vagy nem. Tudom, hogy nehéz ma jó szakembert találni, de nem tudnátok segíteni, milyen vonalon induljak el? Bp. belváros. Ismerőseimnek nincs tuti gázszerelőjük. Még karácsony előtt romlott el és most már igemn kezdünk fázni. Eddig a fürdőszoba falikonvektorával fűtöttünk, de most nagyon fúj a szél, nem merem bekapcsolni, mert félek, hogy visszanyomja a szén-monoxidot :-(

2019. jan. 3. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a gázégő valójában az F8 konvektor cserépkályhára készült változata . Nekem tök vadi új is van belőle .
2019. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg? És engedik beszerelni cserépkályhába?
2019. jan. 3. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, oggy nem ez volt s kérdes, de megakadt rajta a szemem:


12000 ft körül van egy 10 évig használható Honeywell CO érzékelő riasztó ára.

Ennyit érjen már meg az életed, hogy beszerzel egyet...

2019. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as, alapjában véve igazad van, de ha van egy szénmonoxid érzékelőm és az bejelez, akkor ugyanúgy ki kell kapcsolnom a fűtést és az eredeti problémámat nem oldja meg, hogy hideg van :-(

Sajnos egyébként pont azon a napon, amikor ez a 2 szeles nap volt, mások nem voltak ennyire elővigyázatosak és meghalt egy 15 éves lány szénmonoxid mérgezésben:

[link]

2019. jan. 7. 10:32
 5/5 A kérdező kommentje:

A fejlemények: már napok óta próbáltam megoldást találni az ügyre a kérdés kiírása előtt, de ha meghallották, hogy Héra, akkor elkezdtek jajveszékelni, hogy már nincs alkatrész hozzá, stb. vagy nem foglalkoznak cserépkályhába épített gázkonvektorral, stb.


A kérdés kiírása után - úgy látszik jó hatással volt az ügymenetre :D - egyszercsak belefutottam egy olyan telefonba, ahol azt javasolták, hogy próbáljak meg gyártó szerint szerelőt keresni.

Ezek után mintegy villámcsapásra megtaláltam a megfelelő gázszerelőt, másnap kijött, megcsinálta (nagyon boldog smiley)

De hogy ne legyen a tökéletes a boldogságom, közben meg az internet ment el (szolgáltató szinten, kb 1 teljes napig nem volt- úgyhogy nem tudtam megírni a végeredményt.

Köszi a válaszokat.

2019. jan. 7. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!