Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A régi téglakémény miért nem...

A régi téglakémény miért nem biztonságos, milyen meghibásodás keletkezhet benne, amitől veszélyessé válhat?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Rossz belső vakolat ami lepereg, emiatt nem lesz sima a felület, bekormolódik akár el is tömődhet jelentős rėszben. Ha a tėglak közt rossz a kötőanyag akkor kilazulhat a tegla, ott a rėseken a füst, korom átjut az a falon lěvő vakolaton festesen ronda nyomot hagy.

Ha jól van rakva a kėmėny, karban van tartva akkor nem rossz.

2019. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz régi alatt ? A 100 éve is az,és a 30-40 éves sem mondható újnak .Aztán az sem mindegy vegyes tüzelés volt,vagy gáz .Milyen minőségi tüzelőanyagot használtak fel .
2019. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tégla és a kötőanyag korróziója miatt nem biztonságos (illetve áramlástanilag is messze áll az ideálistól, de nem ez volt a kérdés).


Szilárd tüzelésnél: téglát a hőterhelés, a hőingadozás károsítja, árt neki a kicsapódó nedvesség (átnedvesedést és szétfagyást okoz). A kémény falára lecsapódó égéstermékek -megfelelő körülmények esetén- kigyuladhatnak, ez is állékonysági problémákhoz vezet. Ha túl nagy a kéménytűz, túl sok lerakódott korom+szurok ég benne, akkor a tűz átterjedhet a tető- és födémszerkezetre.


Gáztüzelésnél a fentieken kívül a gáz égésterméke károsítja a maltert is. Gyakorlatilag -megfelelő körülmények között- elporlik a kötőanyag a tégla falazatában.


Régebben egy időben engedélyezett volt ugyanazon kémény gáz és szilárd tüzelésre használata. Ebben mindkét hibatípus előfordulhat.


Miért kérdezed?

2019. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!!! - Én egy 50 éves téglaházban lakom (egyedül) (ffi 50+). Kéményes gázkonvektort szerettem volna (palackos gázról működőt) - de a kéményt béleltetni kellene, anélkül nem üzemelik be a konvektort. Egy kémény bélelése is több mint 200 ezer (így hallottam). Ezt a telet kihúzom villanyradiátorokkal, aztán jövőre kitalálok valamit...
2019. jan. 5. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:

hármas vagyok


Nézz utána, h a parapetes konvektort engedélyezik-e nálatok.

2019. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2019. jan. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!