Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezés saját kezűleg 2018-ban?

Építkezés saját kezűleg 2018-ban?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni a telkemre egy 65 négyzetméteres, 2 szobás, kis legény lakást. Sajnos, ahogy utána olvastam, a kaláka építkezési forma megszünt :( A ház amit megterveztem, lapostetejű, modern polisztirol blokkokból, vagy zsalutéglából készült ház lenne, az anyagokra, megvan a pénz, de arra, hogy megbízzak egy kivitelezőt már nincs :( szeretném saját kezűleg felépíteni, de nem tudom, hogy milyen engedélyeket kell beszereznem. Illetve azt sem tudom, hogy lehetséges e az, hogy saját kezűleg felépítsem. Olyan négy éve spórolok rá, főleg az ablakok kerülnek sokba (egy teljes fal edzett 3 rétegű üveg ablakokból állna) eredetileg fotós vagyok, ezért is kellenek az ablakok, a házat műteremnek is használnám.

A terv amit készítettem, lényegében megfelelő, (építészmérnöki egyetemre jártam, de nem fejeztem be) de ki szeretném kérni egy hivatalos építészmérnök véleményét, és szeretném, ha az én tervem alapján elkészítene egy hivatalos tervrajzot. Ez milyen költségekkel járna? Olyan 200-250ezer elég lenne rá? Maga a ház építési költsége olyan 2-2,5 millió forintba kerülne, a keretem 3,7millió forint.


2019. jan. 5. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak.

Az építészmérnök se valószínű, hogy ennyiért vállalná, de ez a kisebb gond.

De utána e-naplót kell nyitni, majd felelős műszaki tudj-isten-kicsodák kellenek, akik valamennyit akkor is kérni fognak, ha csak az aláírásuk kell. Egyszer utánaszámoltam: kb. 800e Ft költséggel járt volna minden efféle aláírás beszerzése. És itt szándékosan nem arról beszélek, hogy tényleg ott van és figyel az építkezésre.


Az építési költségekhez nemigen tudok hozzászólni, de ha 2-2,5 millióból (munkadíj nélkül) ki tudsz hozni egy 65 m2-es házat, akkor zseniális a módszered. Ez 30-38e Ft/m2 árat jelent, mikor téglából, munkadíjjal, a fent említett papírmunkákat is beleértve kb. 200-250e Ft-os négyzetméterárakkal számolnak.

2019. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

El kell hogy keserítselek. Annyira elszállítak az árak hogy már 250ezer/m2 áron sem lehet megcsinálni.

Szakember sincs.

Csak CE minősítésű anyagot lehet beépíteni.

2019. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe a keretösszegbe max az fér bele ha veszel egy Erdért 50-60m²-es faházat. Kijavítod a hibáit, felállítod egy lemezalapra. Leszigeteled rendesen és raksz bele vaskályhát vagy fűtő klímát vagy amit akarsz...
2019. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
És mi van ha felépíti egyik napról a másikra magának? :-D
2019. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"És mi van ha felépíti egyik napról a másikra magának? :-D"

Az építésfelügyeletnél sem hülyék ülnek. Nem olcsó játék a büntetés.

2019. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És szerinted az építésfelügyelet csak úgy járkál az utcákon, azt figyelve ki építkezik? Én megkockáztatom, hogy semmi nem lenne ha felépítené a kérdező mindenféle bejelentés nélkül. Viszont a lakhatás, közművek már problémás. Ezzel nem bíztatni akartam a kérdezőt.
2019. jan. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Rendszeresen légifotózzák, de a googleearth is ott van. Nem muszáj, hogy valaki bejelentse, elég, ha arra megy az ügyintéző.
2019. jan. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Csak feltételesen kérdeztem, hogy mi van, ha megcsinálja magának, engedélyek nélkül.

Mivel sok olyan lehet ami nem engedély köteles, pl. "istáló", garázs, azaz nem emberi tartózkodásra szolgáló 100m3 térfogatot nem meghaladó, és 4.5m -nél nem magasabb épület.

(Oké a 65m2 alapterületű épület kissé túllépné, mivel az már egy kisebb családi ház.)

2019. jan. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben a bírságon túl vissabontatják.
2019. jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
80%
Ennek semmi értelme. Engedély nélkül bármit felépíteni. Hogy lesznek akkor ott közművek? Hogy lesz lakcím. Nem kellene senkit ilyenre biztogatni. Akkor már több értelme venni egy romot. Pl összedőlt vagy dőlni készülő vájogházat. Aztán oda építeni egy pont ugyanakkorát ugyanoda. Miután a romot elvitetted. Bár az is drága.
2019. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!