Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mikortol szerelheto - mogotte...

Mikortol szerelheto - mogotte a peneszedest megelozendo- a konyhabutor egy uj epitesu hazban?

Figyelt kérdés

Hogyan tudhato, hogy megfeleloen szaraz a fal?


Futes mult heten indult.

Burkolasok, fugazasok zajlanak, finom vakolas, festes most jon minden szobaban.

A konyha oldalat soron kivul megcsinaljak hamarabb, de a szerelest csak akkor szeretnenk, ha biztos, hogy szaraz mogotte a fal.


Tiszta paras az ido is.

Hogyan ellenorizheto ez?


Mas modszer esetleg?


Vagy:


Milyen erteket mutasson a falnedvessegmero?

Vennenk, ha szukseges.


2019. jan. 29. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egy mobil klímát üzemeltettem, aminek a forró levegő kivezetését bennhagytam a helyiségben. Így a készülék párátlanítóként működött és a kondenzvíz mennyiségéből lehetett következtetni a kiszáradás mértékére.
2019. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a konyha falat kulturáltan lecsempézték, akkor annyi a teendőd, hogy alaposan letisztítod, és flóraszeptes, vagy egyéb gombaölős letörlés után hagyod megszáradni. Ha száraz a csempe, akkor bátran lehet a bútort nekinyomni, felesleges a nedvességmérő. (remélhetően sík a fal, és derékszögben van a padozattal, amely szintén tökéletesen sík)
2019. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem lesz csempe.

Falburkolopanel (uveg)lesz helyette.

2019. jan. 29. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk amerikai típusú konyha van, tervezéskor csak ahhoz ragaszkodtam, hogy a padló, és a bútok, nagygépek alja között egyformán legyen takarítható hézag. Lehet, hogy másnak fura, de a konyhabútorok alatt faltól-falig körbe-hézagos,jól takarítható.
2019. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
X mill-os egyedi butort furnak. Nem szeretnenk, ha hatfal peneszedne mogotte, ezert fontos, hogy szaraz legyen, amennyire kell, igy telidoben, vagy tavasszal. Koltoznunk nem surgos, kivarunk inkabb. Objektiv modszert keresunk.
2019. jan. 29. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Szellőztess! Tartsd a ház páratarlmát 60% alatt.

Van-e valamilyen szellőztető rendszer a házban? Ha nincs, ki kell építeni eggyet.

2019. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lesz minden, csak nincs meg felszerelve. Sikerult kozben marc. vegeig eltolni a kiszallitast, beszereles majd utana, addig kimuveljuk magunkat a temaban.


"Agyonszigetelt uj hazak varatlan oromeirol" koszonom a tapasztalatokat!

2019. jan. 29. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!