Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályog falba milyen tiplit...

Vályog falba milyen tiplit tudok tenni ami azért úgy tart is? Vagy oda inkább valami kompozit-vegyi tipli?

Figyelt kérdés
Komolyabb súly alatt pl egy 15-30 kg-t értek, mosdókagyló meg ilenek.

2019. jan. 30. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
15-30kg nem komoly súly, az egy 120literes bojlernél kezdődik, az ilyen apróságokat én kék tiplivel rögzítem, eddig nem esett le semmi.
2019. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

vannak egész hosszú műanyag tiplik, 100-160-as hosszal is.

vegyi tipli sztem nem köt hozzá.

2019. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én 160-as csavart hajtottam be úgy, hogy a jóval nagyobb lukba kétkomponensű kötőanyagot nyomtam, aztán abba a tiplit csavarral. Tanácsos az előírt várakozási dő többszörösét is várni, megéri. Az ha megköt, akkor biztosan megtartja a mosdót. Bár itt a vályogba még egy alsó lábat is tettünk, persze ezt előre legyártottuk, és ezzel is megtámasztottuk, mert nem tudni ki mit művel a mosdóban(val)


tehát, mint írtad, vegyi tipli mindenképp javasolt(3000.-péz egy kartus, de megéri)

2019. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy vályog és vályog közt óriási a kölönbség...

Asztalos vagyok, dolgoztam már olyan vályog házban, ahol a fúró beesett a falba (szinte)

Meg dolgoztambolyan 3% víztartalom alatti házban, ahol a fúróm szikrázott a falban... Rögzítésre is csináltam, és láttam is már sokfélét...

Ha nagy a súly, akkor az átmenő csavar a legbiztosabb, de láttam már ék alakban bemart deszkát amit a vakolat alá előre beépítettek a falba, és erre került a rögzítés,

Láttam olyat, ahol téglákat tettek a vakolat alá a falbasűjesztve, láttam olyat, ahol egy 200as csavart elég volt behajtani a falba, és olyat is (nem én csináltam) ahol a frissen átadott konyhaszekrény frissen telepakolva herendivel kifordult a falból és a tiplik hozták magukkal a vályogtéglát... Viccesen nézett ki a pofáján fekvő szekrény vályogtéglákkal a hátulján...

Vályogházhoz a ház konkrét ismerete és vizsgálata nélkül komoly szakember nem mer rögzítési tanácsot adni.

2019. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A vályog szilárdsága nagymértékben függ a nedvesség tartalmától. Szárazon simán jobb mint pl. az ytong, de ahogy elkezd nedvesedni (ne arra gondolj, amikor már folyik a falból a víz), hanem csak megnő pár százalékkal a nedvességtartalom, akkor elkezd szétmállani.
2019. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!