Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes ház vagy tégla?

Könnyűszerkezetes ház vagy tégla?

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne, hogy mi jellemző egy könnyűszerkezetes házra? Érdemes azt építtetni? Kb 50.000 Ft/nm-rel olcsóbb, mint ha téglából építkezne az ember. Megéri? Mik a pozitívumok és mik a negatívumok? Hőtartó képessége tényleg jobb? Ugyanolyan tartós hosszútávon, mint egy tégla ház? Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 1. 12:48
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A könnyűszerkezetest csak szidják. Ha eladnád nem ér annyit mint a tégla. Kizárt hogy olyan tartós legyen mint egy tégla.
2019. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
dehogy tartós. Sőt ha beázik a téglánál csak festeni kell a könnyűszerkezetes ház meg szétrohad.
2019. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

"Hőtartó képessége tényleg jobb?" Mivan? Nyáron CSAK KLÍMÁVAL! Télen? Hamar be lehet fűteni (a levegőjét mert hőtartó közeg az nincs) és ugyanolyan gyorsan ki is hül.


"Ugyanolyan tartós mint a téglaház?"

Nem.

2019. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Garanciát tekintve a kivitelezők ugyanannyit adnak rá, mint amennyit a téglára (30 év).


A fűtése sokkal olcsóbb, cserébe nyáron klimatizálni kell (bár fekvéstől függően a téglát is..)


Kivitelezése gyors, ez akkor fontos, ha egyébként albérletben él valaki a kivitelezés közben. ez máris nem csak 50/nm spórolás, ha egy albérlet elvisz havonta 150ezret.


előny, hogy kevesebb sittet kell elszállítani, nem nagyon léphetnek fel be nem tervezett kiadások a kivitelezés során, független az időjárástól, stb..


inkább a kivitelezőtől függ, mindkét típust meg lehet csinálni rosszulis, jól is.


bővíteni egyszerűbb, nem kell nagy bontásokat végezni, és talán az "elértéktelenedés" is kezd megdőlni drága csökött agyú hazánkban.


Földrengésekkel szemben ellenállóbb, tornádóval már nem annyira, szerencsére egyik sem jellemző hazánkban annyira, hogy nagy károkat okozzon.


Rengeteget olvastam utána, FB építkező csoportokban is olvasgattam a tapasztalatot, és így 2 hónap olvasgatás után oda jutottam, hogy mindkettő mellett sok a pro és kontra, összességében viszont ha jó kivitelező építi meg, és nem sajnálja az anyagot, akkor kb azonos a kettő.

2019. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

"Kérdésem lenne, hogy mi jellemző egy könnyűszerkezetes házra?"

Amit írtak már, pont olyan mint egy tetőtér, nyáron meleg télen hideg. (persze meg lehet csinálni jól is, de az akkor nem olcsóbb a tégla épületnél.


"Érdemes azt építtetni?"

Nem, mert a hazai megítélése miatt nem tartja úgy az értékét, mint a tégla.


"Kb 50.000 Ft/nm-rel olcsóbb, mint ha téglából építkezne az ember."

Ebben az esetben pont az történik, mint amit fentebb írtam, ekkor valami kimarad.


"Megéri?"

Írtam feljebb. Nem.


"Mik a pozitívumok és mik a negatívumok?"

Gyorsabb lehet a kivitelezés, könnyebb az épület, ha problémás az altalaj ez lehet megoldás a drága alapozás kihagyására.



"Hőtartó képessége tényleg jobb?"

Mivel nincs hőtároló tömeg, lévén könnyűszerkezetes, ezért nem jobb.



"Ugyanolyan tartós hosszútávon, mint egy tégla ház?"

Lehet ugyanolyan, csak ennek feltétele a tisztességes kivitelezés és a megfelelő anyaghasználat => nem olcsóbb.

2019. febr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60 évem alatt elég sok helyen laktam, ws szinte minden falazattípust kipróbáltam. A könnyűszerkezetest kivéve. Nekem abból elég volt annyi idő, amit egy barátomnál töltöttem vendégségben. Én inkább maradok a jó öreg vályognál. Az a nyugodt erő, amit a hatvan centis tömör falak árasztanak, utánozhatatlan. Csak ott tudom otthon érezni magam, pedig az első házamat ytongból építettem, s az is 50 centi volt.
2019. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!