Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék venni újépítésű...

Drazicc kérdése:

Szeretnék venni újépítésű házban lakást, de hallottam, hogy a manapság épített házak gyengék, repedeznek a falak. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Eddig egy embert kérdeztem meg, ő ezt mondta, viszont nem hiszem hogy így lehet általánosítani. Kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra.
2019. febr. 5. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hiszed, hogy lehet általánosítani akkor mi az istenért kérdezel egy ilyen általánosító kérdést? Vigyél magaddal egy építészt, ő majd megmondja, hogy mit lát.
2019. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy új, még be nem állt ház mozog. Hajszálrepedések lehetnek, ez nem rontja a minőségét.
2019. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy építész sem fog látni semmit az újépítésű házon.

Vannak jobb és rosszabb minőségben kivitelezett házak. Ahogy írták, némi hajszálrepedés az elején teljesen normális. Így általánosságban viszont közel sem mondható, hogy egy korszerű ház szigorú felügyelet, építési napló, minőségtanúsítványok, garancia mellett rosszabbak lennének, mint az innen-onnan összeszedett anyagokból szakértelem nélkül, vízszigetelés nélkül épült vegyes, vályog, szilikát és egyéb házikók. Utóbbiakból is vannak jók, de láttam már szörnyűségeket is.

Ha választhatnék, akkor újépítésűt vennék, persze azért nyitott szemmel járnék.

2019. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, #1 ha mindenki ezt mondaná akkor elhinném, de látom most már hogy nem úgy van.
2019. febr. 5. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik haverom minden évben megy újra csempézni egy ilyen új építésű csodát, minden évben keresztben végigreped a csempe....

Biztos nem mindegyik ilyen, de előfordul ez is.

2019. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A 2017 óta felhúzott újépítésű lakások híresek arról, hogy rosszabb minőségűek. Alig találni munkást, az anyagokból is hiány van, gyorsan kell dolgozni a kedvezményes lakásáfa kifutása miatt. Nemrég azt hallottam, hogy ezekkel a lakásokkal kapcsolatos hiteleknél a bankok is jobban odafigyelnek az emítettek miatt.
2019. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2012 óta 3 újépítésű lakást vettem (Budapest). A már fent említett apróbb repedéseken kívül szinte semmilyen hiba nem fordult elő.

Szerintem nem azon múlik, hogy lakásról, vagy házról beszélünk, hanem arról, hogy milyen volt a kivitelező. Ha maximálisan profitorientált volt, akkor biztos, hogy a minőség, megbízhatóság másodlagos (sokadlagos) volt az ő számára. Láttam már frissen épült családi házat is, ahol a fűtésrendszertől kezdve a nyílászárókon át gyakorlatilag minden hibásan teljesült.

2019. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!