Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elfogadható ár ma már egy-másf...

Elfogadható ár ma már egy-másfél millió forint munkadíj az ácsnak (plusz a segedmunkás díja) egy komplett tetőért?

Figyelt kérdés

Például egy teljesen átlagos ház (legyen az egy kádár-kocka) tetőfedése esetén.


Heves, vagy Pest megyében, illetve Győr, vagy Debrecen agglomerációjában.



2019. febr. 6. 15:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mégvalami:


Nálatok (vagy ismerőseiteknél) hány nap alatt végzett hány munkás/segédmunkás?

2019. febr. 6. 15:57
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen, sajnos reális.
2019. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerződéssel ,számlával,garanciával.Csak olyan szakembert hívjál ezért a pénzért,aki garancia és referencia képes,mert megszívhatod.
2019. febr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Két embernek egy Kádár kocka tetőszerkezete legalább egy hónapos munka.

Ha kiszámláz másfél milliót a munkadíjra, abból még 700 ezer sem marad meg neki elkölthető nettó jövedelemként.

Aki nehéz fizikai munkát végez a magasban, ahol a pontosság is követelmény, meg ki van téve az időjárás viszontagságainak, és szombaton is dolgozik, ott szerintem reális lehet egy 700 nettó havi jövedelem.

Mások irodában ücsörögve keresnek ennyit.

2019. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ah, dehogy. :) Ismerős jól dolgozik, ketten a segédmunkással egy hét alatt elkészítenek egy komplett tetőt. Egy millió ennyi munkáért viszont szép pénz.


A készítőknek...

2019. febr. 7. 10:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtetkeztél KATÁ-ról. Úgy (én így tudom) nagyon sok megmarad a zsebében.
2019. febr. 7. 10:20
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Tényleg végez vele 1 hét alatt? Mert akkor az brutális pénz.


Kíváncsi vagyok, hogy hány évig tart még az, hogy gyakorlatilag korlátlan pénzt kérhetnek el az ilyen vállalkozók?!

2019. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
56%
#7 remélem még jó sokáig....
2019. febr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"Elfelejtetkeztél KATÁ-ról. Úgy (én így tudom) nagyon sok megmarad a zsebében."

Lehet elfelejtkeztem róla, de a KATA-val 12 millió forintos bevételig lehet "takarózni". Kizárt dolognak tartom, hogy áprilisig megcsinál 12 tetőt 12 millióért, utána meg a fenekét vakargatja egész évben a jó szakember...

Ha véletlenül mégis így lenne, nyilvánosan megeszem a kalapomat! És bevonulok a bolondok házába, mert vagy én bolondultam meg, vagy az ács.


[link]

2019. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy te mit tartasz minek az egyéni szoc. probléma. Kb. senkit nem érdekel (engem sem). Ha ő csak 12 tetőt akar elkészítési, akkor 12-t csinál meg. Ha többet, akkor meg többet adózik, már egy más rendszerben. Ez is az ő dolga. Nem ez volt a kérdés. Azt már megválaszolták, így én tovább léptem.
2019. febr. 8. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!