Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Építkezés

A kérdés

Borított fafödém megerősítése tetőtér beépítése előtt nagyságrendileg mekkora összeg?

Duplázni kellene a gerendákat a statikus szerint, 130 nm alapterületen. Nyilván nem itt szeretnénk pontos árajánlatot kérni, de ha van valakinek tapasztalata az elmúlt 2-3 évből ezzel kapcsolatban, és adna támpontot, az remek lenne.

Az írásos szakvéleményt csak jövőhéten kapjuk meg, amivel felkereshetünk kivitelezőket, de a hétvégén jó lenni kicsit számolgatni.

febr. 7. 17:08  Privát üzenet  

A válaszok

130 nm tetőtér beépítés: 10-12 millió forint.

Gerendák "duplázása": 6-8 millió forint

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont febr. 7. 18:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

6-8 millió? Fából? Nem túlzás ez egy kicsit?

# 2/10Időpont febr. 7. 19:07 Privát üzenet
El tudod képzelni, hogyan fogják duplázni a gerendákat?

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont febr. 7. 20:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

csak arra emlékszem, hogy a tetőt nem kell megbontani, csak közé kell rögzíteni őket, de ennél többetnem tudok, és még kb. árat sem látok a neten.. szóval ha fel tudnál világosítani, akkor megköszönném, felteszem, te tudod. köszi!

# 4/10Időpont febr. 7. 20:21 Privát üzenet

Nem vagyok ebben a témában szakember, csak végiggondoltam.

Gondolom stukatúros a födém. Tehát először ezt kell az egész lakásban leszedni, először a nádat, utána a deszkákat.

Ezután kibontani azokat a falaknak a tetejét, amin a gerendák pihennek. Ide lehet majd betenni a gerendákat.

Most hogy itt hogy van a koszorú, arról elképzelésem sincs, mert még az is bonyolíthat a dolgon.

Ezután vissza kell falazni, ahol ki lett bontva, s alulról lehet gipszkartonozni az egészet, glettelni, festeni.

# 5/10Időpont febr. 7. 20:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

azt gondoltam, hogy valami ilyesmi installációról lenne szó:

[link]

[link]

ezt betonozás és bontás nélkül építik be a különböző külföldi videókban, ahol fafödémet erősítenek meg padlástér beépítése előtt.

Nyilván kell bontani, azt meg is tudnák csinálni a férfiak a családban. 8 millió forintot mindenhogy soknak gondolok csak a födém erősítésére.

# 6/10Időpont febr. 7. 21:07 Privát üzenet

Bocsánat ezért a hülye linkért!

Jelöld ki az egészet, jobbklikk és ugrás. Akkor látható a kép.

# 7/10Időpont febr. 7. 21:47 Privát üzenet

Törölték is.

[link]

Itt remélem már látható. Szerintem inkább erre gondolt a statikus, mintsem amit te linkeltél. De ismétlem önmagam, nem vagyok szakértő, de én így csinálnám.

# 8/10Időpont febr. 7. 21:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi. és ez lenne 8 millió forint? mégis mi kerül ennyibe? komolyan érdekelne.

# 9/10Időpont febr. 8. 12:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

na,végül sikerült beszélni egy áccsal, aki meg tudja csinálni azt a verziót, amit én linkeltem, ennek nagyon örülök

# 10/10Időpont febr. 8. 16:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tetőtér beépítés mennyibe kerül?
Tetőszigeteléshez,40 éves szarufák közé milyen szigetelést tennétek most?
Betonfödémes használt házon lehet visszabetonozni födémet egy volt padlásfeljáró helyén?
Tetőtérbeépítés mennyibe kerül?
Tudtok javasolni tervezőt, aki tetőtérbeépítés-CSOK kombóban zsigeri szinten otthon van?
Tetőtérbeépítés lehet fafödémre is kisebb családiháznál?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Építkezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!