Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek vásárlás elött állok,...

Nzolee88 kérdése:

Telek vásárlás elött állok, sajnos a kiszemelt területen a következő problémával állok szemben:?

Figyelt kérdés

A telken egy bontásra szoruló ház áll jelenleg, a telek szélessége 14,95m.

A ház anno nem telekhatárra épült hanem 40 centivel beljebb a csurgó miatt gondolom, miután lebontatnám, az új házat szeretném telekhatárra építeni (ebben a zónában engedélyezett), de sajnos nem lehet elvileg.


Ugyanis a szomszéd 10 éve kb engedély nélkül hozzáépült a házához egy kis szélfogót, amitől 3 métert elkell hagyni a jelenlegi törvény miatt (tűzvédelmi okokból) és így kb 1 métert nekem elkellene hagynom a telekhatártól befele,

vagyis elveszítenék a jelen ígysem túl széles tekeből 1 métert. A szomszéd arra hivatkozik hogy több mint 10 éve építette és igy ez legálisan van ott.


A kérdésem az lenne hogy ebbe belekell hogy törődjek vagy van megoldás.


Köszönöm!


2019. febr. 11. 18:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Várj csak!

Miért jelentene fel? Mert nem fér be?

Ezek szerint használja a Te telkedet?

Az, hogy szabálytalanul építkezett még nem jogosítja fel erre. A telekhatár az telekhatár akkor is, ha nincs ott épület.

Ha holnap nekiállsz és kerítést építesz a saját telked határára akkor sem szólhat semmit. Ha nem tud beállni, már kezdheti is el bontani a szélfogóját.

2019. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11,egyetértek. Oda áll, ahova akar, nem a te bajod. De egy rossz szomszéd senkinek se hiányzik.
2019. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy rossz szomszéd senkinek sem hiányzik, de a problémát a helyén kell kezelni. Én se kerüljek a saját telkemen hátrányba más hülyesége miatt.

Ide vághat:

https://www.youtube.com/watch?v=y-u_kTmavsI

Nagyon sok igazság van benne!

2019. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ha ugy vesszük igen használ belőle majdnem egy méter, a régi ház ugyanis kb ennyivel van beljebb a telken.

Leis betonozta

2019. febr. 12. 16:08
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor most 40cm vagy 1m a ház a telektől?
2019. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem irtam le pontossan.

Amiről eddig azt hitték hogy telekhatár attól a ház 40 centivel van beljebb, hívtunk földmérőt, aki meghatározta hogy a pontos telekhatár még 51 centivel a szomszéd irányába van.

Így jön ki megközelítőleg 90 centi

2019. febr. 12. 17:15
 17/21 anonim ***** válasza:
Tehát akkor magyarán a szomszéd háza 51 cm-nyire rálóg a te telkedre?
2019. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ja nem, másik irányba :D Bocsi.

A szomszéd meg időközben épített magának 3 m széles garázsbeállót, a két ház közé, 10 éve, ami meg kvázi már tényleg a te telkedre lóg rá, de ez meg csak most derült ki, ha jól értem.

2019. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Fogod és letükrözöd a házad a telek másik szélére.
2019. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Fogod és letükrözöd a házad a telek másik szélére."

Mielőtt bármi ilyet is tenne, szerintem keressen fel egy építészt és a helyi építési szabályzat (vagy oték) adta lehetőségeket beszéljék át.

2019. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!