Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Építkezés

A kérdés
nzolee88 nevű felhasználó kérdése:

Telek vásárlás elött állok, sajnos a kiszemelt területen a következő problémával állok szemben:?

A telken egy bontásra szoruló ház áll jelenleg, a telek szélessége 14,95m.

A ház anno nem telekhatárra épült hanem 40 centivel beljebb a csurgó miatt gondolom, miután lebontatnám, az új házat szeretném telekhatárra építeni (ebben a zónában engedélyezett), de sajnos nem lehet elvileg.

Ugyanis a szomszéd 10 éve kb engedély nélkül hozzáépült a házához egy kis szélfogót, amitől 3 métert elkell hagyni a jelenlegi törvény miatt (tűzvédelmi okokból) és így kb 1 métert nekem elkellene hagynom a telekhatártól befele,

vagyis elveszítenék a jelen ígysem túl széles tekeből 1 métert. A szomszéd arra hivatkozik hogy több mint 10 éve építette és igy ez legálisan van ott.

A kérdésem az lenne hogy ebbe belekell hogy törődjek vagy van megoldás.

Köszönöm!

febr. 11. 18:54  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Ha ezt veszed meg, és véletlenül úgy alakul, hogy nem a telekhatárra teszed a házat, én a helyedben a telekhatárra mindenképpen húznék egy kerítést.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 21/21Időpont febr. 12. 22:29 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
TV vásárlás előtt állok. Nézegetem a készülékeket és a kiszemelt darab leírásában szerepel a WLAN. Mivel nem okos TV, ezért felmerült a kérdés, hogy mire lehet használni ezt a...
Nálad mennyire kizáró ok a vásárlás terén az, ha a kiszemelt használt járművet autókereskedő árulja?
Webkamera vásárlásnál mit nézzek főként meg a kiszemelt kamerán? Mit ajánlanátok 6000, max 7000 forint körül?
Telefon vásárlás előtt állok és a kiszemelt egy lumia 535, az érzékenység hiba megoldódott e már vagy még mindig fent áll, vélemények akinek van napi használatból?
Használt benzines fűnyíró vásárláskor mit próbáljak ki a kiszemelt gépen a selejt vásárlás esélyének minimalizálásához?
Soundbar vásárlás előtt állok, de nem tudom eldönteni melyik lenne a jobb választás. Két kiszemelt van az egyik a "Samsung HW K450" a másik pedig a "YAMAHA YAS-107" Szerintetek...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Építkezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!