Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Règi ház bontása, helyère új...

Règi ház bontása, helyère új ház èpìtès engedèlyek nèlkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem tudom mennyire èsszerű az a költsègtakarèkos èpìtkezès amit gondoltam. Vennèk egy telket, amin van egy vályog kockaház mint lakóház. Ezt lebontanám ès a helyère ugyanolyan alapterülettel ès ugyanolyan elrendezèsben èpìttetnèk egy új tèglaházat szakemberekkel ès azt nyilatkoznám róla, hogy "csak feújìtottam a règi házat", ìgy költsègekben megúsznám az engedèlyeztetèseket ès az egyèb papìrmunkákat. Szerintetek? Kèrnèk mindenkit, hogy èsszerű èrveket ìrjon! Köszönöm

#családi ház #bontás #vályog #èpìtkezès #tègla
2019. febr. 13. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem felújítás, ha elbontod. Ha szakaszosan végzed akkor lehet, de mi értelme?
2019. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen a bontásért is engedélyt kell kérned, új ház felépítésért meg pláne. Nem fog menni, mert valaki úgyis látja mit csinálsz, és akár jelentheti is. Arról nem is beszélve, hogy az új építésű téglaház értéke sokkal több lesz, más biztosítást kell rá kötni. A telekkönyvbe sem árt az új állapotát felírni. Itt is kibukik az egész.

Én tényleg nem értem, hogy ha van annyi pénzed, hogy egy teljesen új házat építs szakemberekkel, akkor miért gond az engedélykérések összege?

2019. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szakemberek sem biztos, hogy vállalják, ha nincs terv, engedély stb. Rengeteg munkájuk van, szeretik a tiszta melót.
2019. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan az a gond, hogy szeretnèm olcsóbban megoldani az èpìtkezèst. Az anyagokon nem lehet megtakarìtani, viszont a terveztetèsen, közműveken, engedèlyeken, műszaki ellenörzèsen lehetne.
2019. febr. 13. 09:48
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Ha senki nem jelent fel járható út. Aki itt írja hogy ugyan már mit spórolsz vele az életébe soha nem épitkezett. Haverom simán megcsinálta. Eldúrta a régi parasztházat és épített ugyan oda ugyan akkorát. Ha nincs főut mellett nagyon szemelőtt és nincs rosszindulatú szomszéd akkor megoldható. Persze ne reklámozd senkinek. Nekem is így kellett volna.
2019. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kreténpali ***** válasza:
Vályogból vályog házat simán lehet, csak közben ne lássa senki. Utólag már nehéz megmondani. Ha téglát húzol fel és elkészül, azonos alapterülettel, magassággal, homlokzattal és egyébként az előírásoknak megfelel (nem tudom vályog és tégla előírások közt van-e valami eltérés) akkor valószínűleg már nem bontatják vissza, de engedélyeztetni kell. Kivéve, ha valakinek szúrja a szemét, mondjuk várostervezési szempontból.
2019. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez így nagyon kockázatos játék. Ha pont olyan időpontban kapsz egy ellenőrzést, amikor tartószerkezetet bontasz vagy építesz, nincs se terv, se építési napló, se semmi, akkor hatalmasat buktál.


2.Nem hiszem, hogy egy régi vályogház annyira tökéletes számodra elrendezés tekintetében. Ha mégis, minek bontod le? Vegyél egy jó állapotút és örülj, újítsd fel, spóroltál 10-20 milliót.


3. Egy jó építész, egy jó alaprajzzal nagyon boldoggá teheti az életed, sokkal jobb helykihasználást, sokkal jobb minőséget eredményezhet.


4. Ha találsz olyan szakikat, akik terv és engedélyek nélkül eljönnek neked bohóckodni, azoktól menekülj. Mindenki tele van munkával, semmi szükségük ilyennel vacakolni. Ráadásul hogy irányítanád őket, mit és hogyan építtetnél velük? Baromi nagy káosz lenne, ha neked kellene a földre karcolgatni hogy hova szeretnél ajtót, hova csatornát. Vagy kiveszel fél év szabadságot? Annál nem olcsóbb mégiscsak egy építész?


5. A közműveket így nem úszod meg. Az építész nem olyan hatalmas költség, ha az egészet nézzük. Elkérünk kompletten 500.000-et kb egy 30 milliós munkára, szerintem annyit megér, hogy lesz pl. garanciád. Le lesz írva, hogy ki, mikor, hogyan építette be a vízszigetelést. Ha utólag derül ki, hogy kimaradt és felázott minden, hívhatod a szakikat, körberöhögnek, ott sem voltak, te meg bonthatod vissza az egészet önköltségen.


Szóval marhaság...

2019. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően vidèkről lenne szó ès egy vályog kockaház kb 80m2-es alapterülete tökèletesen elèg lenne, de vályogházban nem szeretnènk lakni (kènyes ès nem időtálló, ill nem tartja èrtèkèt).
2019. febr. 13. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 80 m2-es hàz épìtése 20-25 millió ft.

Olyan spkat szàmít ekkora összegnél az az 1-2 millió az engedélyekre?

Nagyon megszívhatod.

2019. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Észszerűnek észszerű, csak nem életszerű. Ha lebontod a házadat, és helyette másikat építesz, az nem felújítás. Kell egyszer egy bontási engedély, utána pedig végigmenni az építkezés kálváriáján.

Amúgy a vályog adja a legélhetőbb, legegészségesebb életteret. Ráadásul ha nincs elba5zva, évszázadokig ház marad.

2019. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!