Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tudok e generál illetve...

Tukk78 kérdése:

Tudok e generál illetve vállalkozó kivitelező nélkül építkezést folytatni, befejezni?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdésemben már írtam, hogy kisebb nagyobb problémák miatt szakítottam a generál kivitelezőmmel (jelentős késés, részben nem első osztályú teljesítés a szerződésben foglaltak ellenére, stb.) Természetesen még egyszer nem óhajtom megégetni magam, ezért innentől saját magam mennék tovább. Minden hátralévő munkafolyamatra megvannak a potenciális (al)vállalkozók, illetve beszéltem egy FMV-vel, ennek ellenére vannak még homályos pontok, ezekről érdeklődnék előzetesen (azért előzetesen, mert jövő héten újra beszélek a leendő FMV-vel, de addig is okosodnék). Szóval adva van az az 5-6 vállalkozó, akik elvégzik a hátralévő melót a házon, többségének van biztosítása, és FMV-t is tudnak hozni x forint +ÁFA ellenében. Azt értem, hogy ha építtettőként akarok nekiállni akkor kell egy FMV és egy műszaki ellenőr is... Csak közben azt mondják, hogy nem lehetek a kivitelező is, mert nem építőipari végzettségem van, márpedig kivitelező nélkül meg nem lehet szerződtetni a vállalkozókat. Nem értem, miért?? Van FMV-m, van műellenőröm, kötök a projektre biztosítást, aztán leszerződök a vállalkozókkal. Ez így miért nem jó?
2019. febr. 17. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked nem kötelező a műszaki ellenőr (de nagyon erősen ajánlott)

Egyébként ha mindegyik alvállalkozónak van saját FMV-je akkor semmi akadálya hogy befejezd a házat.

Ezt mind szépen leírod a lechnernek az e napló miatt, ők meg intézkednek hogy te tudjad vezetni. De ha nem értesz hozzá és nem félsz odaadni a műellenőrnek az ügyfélkapud akkor ő is vezeti neked, pluszpénzért. Vagy lehet megbízásos úton hivatalosan de hidd el sokkal bonyolultabb és neked rosszabb.

2019. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De, ez így működni fog. A te fő bizalmasod a műszaki ellenőr lesz, vele beszélj meg mindent. Ha nem tud normális választ adni, akkor nehéz lesz együttműködni.
2019. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Azért (is) fontos számomra a kérdés, mert lenne egy ismerős kivitelező, aki vállalná a melót (papíron), de mivel a vállalkozók döntő többsége nullás számlát tud adni, ha a kivitelező "alá" szerződnének, akkor én már a kivitelezőtől értelemszerűen 27%-os áfást kapnék, ergo azt gondolom kifizetődőbb, ha nem regisztrálok kivitelezőt. Az 5%-os áfa ugyanis nem játszik, mivel a kivitelező aspiráns ismerős nem fordított áfás, másfelől az áfa visszaigénylés sem játszik már, mivel a volt generálosom már 50%-nyi 5%-os számlát adott, a visszaigényléshez pedig minimum 70%-nyi 27%-os számla kellene ugye. A lényeg, hogy azt gondolom, hogy nekem jobban megérné most már a saját szakállamra befejezni a házat FMV-Műellenőr párossal. Köszi az infókat még egyszer! Üdv.
2019. febr. 17. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!