Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 5 metert at lehet-e hidalni...

Popadicos kérdése:

5 metert at lehet-e hidalni fa gerendaval, es ha igen mekkora keresztmettszetuvel?

Figyelt kérdés

#5 metert #fagerendaval
2019. febr. 26. 13:46
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Én bontásból vettem olysn gerendát ami egy félbe vágott rönkfa volt na az bírta. Vagy vegy él keményfát. Esrtleg régi tölgy vasúti talpfát. Van belőlük hosszú is.
2019. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legalább 20x 20 as legyen.A 100 éves pajtákban ilyen láthatók,vagy még vastagabbak talán .
2019. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De mit? Nyíláskiváltás? Mekkora súly kerül rá? Vagy födém? Ha nyílást akarsz kiváltani, miért pont fával? Családi ház, bérház? Kő, fa, vályog, tégla?


Mert ha ez egy födém csak hőszigeteléssel, akkor mondjuk 5x15-ös palló is elég lehet. Ha egy pesti bérház teherhordó fala, akkor meg semmilyen fa gerenda nem fog megfelelni rá.

2019. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Át lehet, de tudni kéne,hogy mivel lesz terhelve?

Ha lesz rajta teher, akkor BSH gerenda, ha nem akkor 5x20 padló is megteszi.

2019. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bocsi

Nem lesz terhelve, esetleg telen a ho, 1 lapostetovel fedett reszt akarok az udvarra de a 4-5 meteres fesztavolsaghoz ragaszkodom!

2019. febr. 26. 17:57
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem cserép volt ekkora távon a garázstetőn. Nagyon kis lejtése volt. Nem bírta a gerenda. Mellé raktam még egyet. Úgy se. Meghajlott a cseréptől. Akkor raktam be a fél fenyőrönköt
2019. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen sűrűn tudod rakni.

Nekem 3db 7m-es 200x100 van élére állítva 3 magasságban a 6m távolságot kettéosztva. A középső gerenda közepe nincs alátámasztva, így nincs útban.

Erre a három gerendára vannak rakva merölegesen, lejtésben 60cm távolságokban 75x100 gerendák. Ezen van a fólia, lécezés és járható lemeztető.

Ez 6x6-os terasz felett van. Atomstabil.

2019. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam is kb. 5 méteres a fesztáv a teraszon esztétikai okokból.

Viszont télire a hó miatt, középen mindig alátámasztom egy oda rendszeresített 40x40-es zárt szelvénnyel, biztos ami biztos alapon.

2019. febr. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nézzél ragasztott gerendát(BSH - Szárított gyalult hossztoldott gerenda, rétegenként eltolva összeragasztva) az tuti tart.

2019. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű háromszög fedél szerkezettel jobban jársz. Stabilabb és szerintem olcsóbb is, mint giga vastag gerendákat felpakolni.
2019. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!