Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beton alá mehet törmelék?

Beton alá mehet törmelék?

Figyelt kérdés
Egy 2,5x3m-es tégalalap alakú területet szeretnék 10 cm vastagon lebetonozni ,a talaj viszont enyhén lejt, a két vége közt 9-10 centi különbség is van. Hogy vízszintben legyen az egész, a lejtősebb részeket kitölthetem törmelékkel? Nem akármilyen törmelékre gondoltam hanem válogatott dolgokra, beton darabok, kisméretű tömör kohótégla (ez fagyálló is), összetört csempe. Ezek mind fagyálló dolgok, vizet sem szívják magukba.
2019. márc. 1. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Betontörmelék, megfelelő frakcióban jó, a többi nem. Ha fagyálló is, mind máshogy tömörödik, tágul, más a vízfelvétel. Egyenetlenül fog süllyedni, ezért tönkremehet a betonod, ha terhelést kap.
2019. márc. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A csempetörmelék tényleg hülyeség, de ilyen magnezit tégláról beszéltem, ennek semmi vízfelvétel nincs:

[link]

Ez biztos nem jó?

2019. márc. 1. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Földre akarod kiönteni és csak a lyukakat feltölteni törmelékkel? Vagy alapot is ásol? Mert nem egyértelmű :D

Egy 50 cm mélyen leásol (ha mélyebb még jobb) azt nyugodtan tölsd fel sittel, háló és mehet a beton.

2019. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak a földre akarom kiönteni(sóderágyra) zsalu közé és csak a téglalap egyik oldala, kb az 1/3-as van mélyebben 10 centivel ebbe tenném a törmeléket.
2019. márc. 1. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egyekent is raksz alá homokos kaics ágyat, akkor miert nem abban gondolkodsz a feltoltesnel?
2019. márc. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos pont annyi sóder van ami kell a betonozáshoz, meg a kavicságyhoz, hogy feltöltsem vízszintesre úgy már pont nem lenne elég, a szállítása meg elég drága ennyi miatt nem érné meg, szóval ezért :)
2019. márc. 2. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!