Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ez a kérdés azokhoz szól...

Ez a kérdés azokhoz szól akiknek van tapasztalatuk beépített medencével, jakuzzival, szaunával vagy sószobával. Ti milyen fajtát ajánlottok?

Figyelt kérdés
Én és a férjem most építkezünk. A házzal naggyából készen vagyunk. Nagy álmunk hogy legyen 2 beépített medencénk, 2 jakuzzink, sószobánk és szaunánk. Az árral tisztában vagyunk. Van rá pénzünk. Most tapasztalatokra vagyok kíváncsi bármelyikről.

2019. márc. 3. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jacuzzi, talán ez a legegyszerűbb. Egy beton lemezalap, 3 fázisú villany és szennyvíz csatorna kell hozzá. Kinézed a katalógusból, kihozzák, beüzemelik, élvezed. Időnként le kell cserélni benne a vizet, kimosni a szűrőket.


A medence már érdekesebb. Én a hagyományos csempés, betonzsalus híve vagyok, ez a legtartósabb és feszített víztükörrel nagyon elegáns. Ezenkívül kell neki egy gépészeti akna, illetve egy könnyű szerkezetes tető, ha egész évben használni óhajtod. Legyen, aki rendszeresen karbantartja, 50 m3 felett azért már van vele meló.

Beltéri medencénél létszükség a megfelelően méretezett szellőztetés, e nélkül mindent eláztat a pára.


Szaunából egyértelműen a finn az igazi, azt gondold át egyszerre hányan akarjátok használni. Saját tapasztalat, 2 személyes bőven elég. Annak a felfűtési ideje még egy órán belül van, hétköznap munka után is belefér kivárni.

Az meg hogy milyen fából legyen a burkolata... ízlés és pénztárca kérdése.

2019. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

édesapámnak is nagy álma volt.. 2000 évek elején egy 5x10 méteres medencét csinált. A kivitelezés az árnak egy része azon felül számolni kell a lefedéssel ami megint nem kevés, ha nincs lefagyhatnak a csempék. A gép szervizelése ha elmegy valami egy kisebb vagyon és ott még a vegyszerezés. Amint késik egy kicsit vele már algásodik, rengeteg kell és drága.

Nem beszélve róla, hogy több óra kiporszívózni az aljára lerakódott koszt, hiszen a gyerekeknek hiába mondod, hogy lábmosóó.. meg hát a szél is.

Mutatós de én maximum jakuzzit csinálnék és csak fedett helyen.

2019. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.
2019. márc. 3. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!