Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti be mernétek vállalni?

Ti be mernétek vállalni?

Figyelt kérdés

Családi ház építésén és 3 gyerek vállalásán gondolkodunk. 1 gyermekünk már van és jövőre terveztek amúgy is a 2. gyermeket. Mivel most elég jó támogatások vannak átfutott a fejünkön, hogy 3-at is vállaljunk, így a lakásunkból házba mehetnénk. Hozzáteszem, nem a pénzért, mivel amúgy is akartunk 2 gyereket.


A család egyik fele támogat, a másik próbál lebeszélni, hogy mi van ha beteg lesz valaki, meg 3 gyerekkel 3 felé lehet szaladni, nagyon megterhelő, vagy ha nem születik meg a 3.,akkor lehet fizetni stb.... persze van benne rizikó, de miben nincsen. Na meg ha lerobban az ember, akkor majdnem mind1, hogy 1 vagy 2 gyerek van.


Úgy számoltam, hogy a lakásunkat 17-18 M Ft körül el tudnánk adni+a 10 M Ft-os ingyen CSOk, így már csak 12 M Ft kell egy új házhoz. Telekkel együtt számoltam 40 M. (A telket kinéztem 7 M+a házra 33 M számoltam.) Sztem nagyjából reális.


A lényeg,hogy a 3. gyerek megszületésével kb. 7 M hitelünk maradna, ami fix állami támogatott kamatozású lenne, tehát 40-50 ezer havi törlesztővel.


Az össz nettó bevételünk jelenleg kb. 390 ezer Ft. Persze 3 gyereknél kb. 90 ezerrel többet hazahoznék az adókedvezmény miatt + 48 ezer családi pótlék. Tehát igen...sokba van a gyerek, de több is a támogatás.



2019. márc. 6. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem! Jó, mondjuk családban/rokonságban is gyakran előfordulhatnak pesszimista emberek, akik egyből a rossz oldalról közelítik meg a dolgot, és mindenáron le akarnak beszélni, de ne foglalkozz velük, viszont anyagi szempontból mindig kiszámíthatatlan a jövő, ezért én hitelt biztos nem vennék fel! Inkább keresnék olcsóbb házat, amit a 18 milliós eladási ár és a csok együttesen fedez!
2019. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
2 vagy 3 gyerek már nem oszt nem szoroz
2019. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"Mivel most elég jó támogatások vannak átfutott a fejünkön, hogy 3-at is vállaljunk"

"Hozzáteszem, nem a pénzért"


Dehogynem!

2019. márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
13%
Te már csak tudod hogy a kérdező miérz vállal gyereket. Ha meg ilyen támogatások vannak miért ne használná ki? Élhetne rendes családi házban nen egy panelben srnyvedni a gyerekekkel.
2019. márc. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmiféleképp.
2019. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Én egy kommentet sem olvastam el, mert úgy sejtem támadnak :D


Mi tavaly vettünk házat csokra 2 vállalt gyerek, 1 útban. 1.4m-t kaptunk +2.8m hitel.

Kb 10m Ft felújítás a házon, mindent a férjem saját kezüleg csinált így ugyanennyi munkadíjat megspóroltunk. padlófűtés hőszivattyúval, szigetelés, nyílászárók, teljes belső felújítás, most zajlik az udvar rendbe tétele.

Mi is eljátszottunk a gondolattal mi lenne ha eladnánk és építkeznénk. Hála falusi csok + nagyon kedvelt részen van a falu így a házat ilyen felújításokkal 20-25m Ft-ért meghirdethetnénk és jó eséllyel adnánk el, miközben 4,5m-ért vettük.

Jövőre lejár 2,5m lakástakarék amivel lenullázzuk a hitelünket így ha eladnánk "játszunk el a gondolattal" volna 20m Ft kp.

Telek 2-4m itt, de sajnos a csok miatt a ház építás m2 ára már duplája a pár évvel ezelöttinek.

Szóval ha nincs szakember a családban/nem csinálhatod te magad jó eséllyel egy 100m2-es ház úgy 30-35m alaphangon.


De ebben nincsenek a bútorok, nincs körbekerítve a telek (érdemes belegondolni, hogy már csak 1500 m2 körbekerítése is több millió forint.


Ott vagy, hogy van egy új házad de nincs semmi kp-d, + van egy 80-100ezer Ft-s törlesztőd.


Érdemesebb lenne eladni a házat, a falusi csokkal támogatott faluban venni egy használtat (jár a 10 ingyen csok). Rendbe rakni amennyire igénylitek a lakásotok árából és ott vagytok hogy van egy ugyanolyan jó házatok, semmi hiteletek és szerencsével még bőven készpénz is marad :)


Mi megtartjuk a házat és élvezzük, hogy 5x annyit ér amennyiért vettük és ha majd lehetséges lesz a falusi csokkal bővülünk +50m2-t :)

2019. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit kevésnek érzem a havi bevételt egy ekkora projekthez. Én okosabbnak tartanám csak egy nagyobb lakás bevállalását vagy vidéken egy használt családi házat.
2019. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg 3 szoba+nappalis felújított lakásban lakunk, hitel nélkül.
2019. márc. 7. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvass utána, hogy mi történik, ha nem születik meg a 3. gyerek. Jegybanki alapkamat ötszöröse a büntető kamat. Ha egészségügyi oka van, akkor is vissza kell fizetni, csak büntetőkamat nélkül. És alapos indok kell, ha pl nem sikerülhet termesztés úton, akkor végig kell csinálni 5 lombikot.

Kemény szabályok vannak. Először ennek olvassatok utána, mielőtt álmodoztok.

2019. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha alapból nem jönne a 3.gyerek akkor nem sőt már az alpári hogy azért csináltok gyereket hogy jobb legyen a helyzetetek csak a gyerekre nem gondoltok
2019. márc. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!