Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőcsere munkadíja, továbbá...

Tetőcsere munkadíja, továbbá engedély köteles?

Figyelt kérdés

A ház 80m2 jelenleg L alakú kontytetős, úgy, 180-200m2 a felülete.

A bontást nem számítanám bele csupán az építést, cserép elsősorban de zsindelyes is érdekelhet.


Csupán a munkadíjak érdekelnek, esetleg ha van anyagár tapasztalat megköszönném.


Válaszokat előre is köszi.


2019. márc. 8. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmarad a tetőforma akkor nem engedélyköteles.

Ácsot mostanság nem könnyű találni, ennek megfelelően eléggé fölmentek a munkadíjak, ha szerencséd van talán találsz 5000 Ft/m2 áron dolgozót, de inkább 6-8 000 nálunk a jellemző m2 ár.

2019. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez a komplett munkadíj vagy csak a szerkezet ezenfelül a cserép? Akkor még nem lenne vészes anyagárat számoltam 1m körül, ennyi a munkadíj is, máshol 4-5mkat írtak csak nem tudtam hogy jön az össze. :D
2019. márc. 8. 20:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly 5000 Ft/m2 áron csinálta egy ismerős ács cserepezve, ő mondta, hogy ez az alja amiért tudnak dolgozni, de inkább 6-8000/m2.

Pest megyében hallottam már sokkal elvetemültebb árakat is.

2019. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ácsok bádogost is hoznak magukkal.A munka dijban ez is bent van . MInden anyagot neked kell megvenni,oda szállitatni

Az jó ha fa anyag megvételnél ott van 1 ács is .

A munkadijban a bontás is bent van .

Akárhogy segitesz is,a munkadij nem lesz kevesebb !

2019. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"5000 Ft/m2 áron"


Pesten anyaggal együtt bruttó 25 000 ft/m2. Azért anyaggal együtt írom mert nem fogsztalálni ácsot vagy tetőfedőt aki anyag nélkül elvállalja.

2019. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pesten oké, itt zala más munkafolyamatok kb fele annyi mint pesten, akkor reális a 10.000/m2 itt ahogy számoltam. Köszi :)
2019. márc. 9. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!