Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szaletli (7m x 3.5m) alá...

Szaletli (7m x 3.5m) alá elegendő ha 20-as talajfuroval pontalapokat furok es arra fektetek 15x15 gerendakat majd arra mennek a fuggoleges tarto gerendak?

Figyelt kérdés
Vagy komolyabb melyebb szeles/adott "piller alapok" kellenek ?

#fa #ács #gerenda #pontalap #Szaletli; kerti kiülő
2019. márc. 13. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alsó 15x15 gerenda funkcióját nem értem. (talpgerendának nem jó).

Nem tudom milyen a talaj, ha egyéb későbbi funkciója nem lesz (lezárt oldalak, "padlás", esetleg műhely "daruval")

és "jó" a talaj, akkor a lábak alá 2db 20-as "cölöpöt" csinálnék 2-2szál betonacéllal és ezeket összefognám össze egy vasalt "fejgerendával" amibe simán bele lehet ültetni a fa oszlop fogadására szolgáló acél "kelyhet".

2019. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok statikus,így csak saját tapasztalataimról tudok beszámolni neked.

A 15x15 cm gerendát 2 méterenként alá kell támasztani ahhoz,hogy elbírja egy cseréptetős szaletli súlyát jelentős meghajlás nélkül.

Szerintem simán elég lenne az általad említett pontalapozás, vagy talajcsavar. Hisz ez csak egy szaletli, nem kell atombiztosnak lennie.

2019. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!