Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Építkezés

A kérdés

6.5m x 11m garázs lapostetőjéhez, milyen keresztmetszetű ragasztott gerendákat kell tenni úgy, hogy a leggazdaságosabb legyen? És milyen sűrűséggel? 80cm?

Tetejére 5cm polikarbonát megy.

márc. 15. 16:36  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt egy statikusnak kell kiszámolnia, szerintem teljesen lapos tetőt nem is lehet fa gerendából készíteni, mert idővel biztosan meghajlik.

Ha már ragaszkodsz a lapos tetőhöz, én a helyedben egy kis lejtést tennék bele, és lebádogoztatnám.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont márc. 15. 17:33 Privát üzenet

6,5 méteren én még sose láttam kizárólag vízszintes gerendákat. Javallott a nyeregtető, gondolj télen a hóteherre!

[link]

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont márc. 15. 19:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan méretezzem a garázs fa födémjét (4,5m-es fesztávon milyen sűrűn és milyen vastag gerendát/deszkát használjak)?
Zsindelytetős könnyűszerkezetű garázsnak mekkora lejtés ajánlott?
100m3 alatti épületre vonatkozó szabályok?
Kisméretű téglából szabad garázst építeni, ha 100m3 alatt van a mérete és okés a szomszédtól való távolság?
Kisméretű téglából mennyi kell egy m2-re garázs esetén?
Garázs, műhely építést be kell jelenti ha építenék?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Építkezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!