Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nagy gond-e ha a padlás amit...

Levente87 kérdése:

Nagy gond-e ha a padlás amit nem használunk nejlonnal le van teljessen terítve?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Tanácstalan vagyok! Vettünk egy szép nagy családi kertes házat. A padláson mikor jártunk kérdeztem a tulajt miért van mindenhol leteritve ezek az óriási nejlonok saroktól sarokig?! A válasz az volt hogy kb 10 éve rakták le a nejlonokat, hogy ők nem itt éltek csak nyáron jöttek haza egy hónapra, és mivel a padlás sárból van nem betonból biztosra akartak menni ha ne adj isten beázik valahol ne mennyen a sárra és ne tegyen kárt a lampériának, ugyanis a mennyezet lampéria! Egyesek azt mondják hogy felszednék a nejlont mert a nejlonton nem lélegzik a fal, mások úgy hagynák! Ti mit csinálnátok??? Válaszotokat előre is köszönöm

2019. márc. 24. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is felszedném. Ti már ott laktok, észrevennétek a beázást, a másik valóban az, hogy nem tud szellőzni.
2019. márc. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Cseréljétek ki páraáteresztő fóliára! Nem árt megvédeni a beázástól. Ha beázott és észreveszitek, már rég késő.

2019. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a padlás sárból van, nagy valószínűséggel vályogházról van szó. Ha a padlás le van fojtva, nem tud szellőzni. A talajból folyamatosan kapja a vizet, amit egy jól szellőző fal, rendre el párologtat. Ez adja a vályog rendkívül egészséges légterét. Mindazonáltal a párából a mennyezetre is jut, ami a sáron keresztül felszívódik, és a padlás felé elpárolog. Ha nem tud elpárologni, megreked a a födémben, és rövid időn belül beláthatatlan pusztítást végez a gerendázatban.

Sürgősen takarítsd el a fóliát!

2019. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tisztelt Miquel! Most csak beszélgetünk! Önnek teljessen igaza van a ház vályogház, de... A házon kb 15 éve csináltak olyat hogy a ház aljába belevágtak körbe végig (persze nem egyszerre) és egy 4mm-es szigetelőt (mi kondornak hívjuk, ilyen kátrányos papír féle) raktak! Ez a logika szerint a víz nem mehet a szigetelésen túlra magyarúl elakad a szigetelésnél és így nem ér el a plafonig, igy nincs ami a padláson kipárologjon, így elméletileg kárt sem tehet a gerendaszerkezetben! Vagy most hülyeséget írtam???

2019. márc. 25. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A vályog utólagos szigetelése üdvös, de én akkor is azt mondom, hogy a vályog és a műanyag fólia összeférhetetlen egymással. Amíg a ház lakatlan volt, kisebb volt a páraterhelés, ez tény. Az embernek is van ugyanis kipárolgása (nem is kevés), és az életvitelével (főzés, mosás, stb) is sok vizet párologtat el. Ennek java részét ugyan a száraz falak fogják beszívni, de a födémbe is jut belőle. Ahhoz talán kevés, hogy a fa gerendázat, vagy a nád elrohadjon, de ahhoz bőven elég, hogy gombásodás induljon be. Van egy fa5za száraz vályogházad. Ne rontsd el! Már az is nagy "bűn", hogy - gondolom - sok helyiség telibe van betonozva.

De talán idetéved Mednyánszky úr, és ő sokkal avatottabb ebben a témában. Ha nem kerülnél vele nexusba, javasolom a Vályog igen vagy nem nevű index fórum felkeresését.

2019. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!