Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi idő alatt szárad meg...

Mennyi idő alatt szárad meg (szobában) az esztrich beton?

Figyelt kérdés
Egy 4x5 ös szobát kb 8cm es esztrich betonnal öntenek ki,(alatta kátrányozva lesz) majd utána szeretnék laminált parkettázni, alá "hanggátló szivaccsal". Mennyi idő kell a betonnak a teljes kiszáradásig, mikor kezdhetem el a laminált parkettát letenni?

2019. ápr. 1. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez attól is függ, hogy milyen az idő, mennyit van szellőztetve.

Szerintem a minimum a 3 hét.

2019. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Folyt.

De nem kell műszert venni a nedvességtartalom mérésére.

Ha este leteszel egy nylondarabot (vagy egy diszperzites vödröt) és másnap reggel nem párás alatta a beton akkor mehet a laminált padló (nem parketta, padló)

2019. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Patatlanitoval nem lehetne leroviditeni?
2019. ápr. 1. 17:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Felfutenem aztan klimaval kiszedetnem a parat
2019. ápr. 1. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Hőszigetelés lesz?
2019. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akácfa Parkett ***** válasza:

Min 3-4 hét,a fóliával való letakarás nem megbízható megoldás ezt a 70-es években alkalmaztuk mikor még nem volt

mérőműszer.A párátlanító gyorsíthatja a dolgot. Ha biztosra akarsz menni, a lamináltpadló fektetése előtt a szakemberrel méresd meg az aljzat nedvesség tartalmát. A fektetés előtt a párazáró fóliát ne felejsd el

2019. ápr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan adalék amivel estrich már 2 hét után burkolható, csak nagyon drága. Kérdezzél utána MAPEI boltban, de a Sopro is készít ilyet. Amivel elő lehet segíteni a száradást, szellőztetés és magas hőmérséklet. A párazáró fólia nagyon fontos.

Amire még érdemes odafigyelni a keverés során, hogy minél kevesebb vízzel dolgozzatok, ha nem előkevert betonról van szó. A víz/cement tényező legyen 0,5-0,55 között, ha a bedolgozás nehézkes vegyetek adalékot, nem egy drága dolog és látványosan segít.

Egyik ismerősnél a "kőműves" olyan híg betonnal dolgozott hogy szó szerint folyt, nála több mint 1 hónap volt mire burkoltak. Minden feleslegesen bevitt nedvesség napokkal hosszabítja a száradást.

2019. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam h kb 3 hét a teljes kiszáradás. A szaki aki csinalja azt mondta h kesz előkevert zsakos esztrich beton 4-6 nap alatt teljesen kiszárad és mehet rá a laminált. A neylonos próbát azért megcsinálom.
2019. ápr. 3. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!