Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csatornarendszert építettek a...

Csatornarendszert építettek a faluban. Nem tudok rácsatlakozni műszaki okból. Most vagy kifizetem a létesítési hozzájárulást vagy kivet rám az Önkorm. Talajterhelési díjat (emésztő). Kell fizetni?

Figyelt kérdés
A jogszabály szerint nem kell talajterhelési díjat fizetnem, ha nem tudok rákötni a főcsatornára. Mármost nem tudok, de mégis hozzá kéne járulnom a főcsatorna létesítési költségeihez, és ha hozzájárulok, akkor az önkorm. nem vet ki rám talajterhelési díjat, amit amúgy sem tehetne meg. Én csak a kérdést tudom megfogalmazni, de olyan mint valami idétlen csapda.

#Talajterhelésidíj
2019. ápr. 10. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha leíronád pontosan, MIÉRT nem tudsz rácsatlakozni, akkor lehetne válaszolni!
2019. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A rákötési csonkot minden házhoz elhelyezik, ezt ki kell fizetni, a létesítési hozzájárulást meg főleg. Nem két forint, tudom, de ez a törvény. Az a csonk mindig ott lesz, akkor kötsz rá, amikor lehetőség adódik. A ház értékét csak növeli.
2019. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha van rákötési csonk és nem tudsz csatlakozni (amit nem tudok egyszerűen elképzelni) akkor fizetned kell. Ha nincs csonk akkor nem kell fizetned.
2019. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem én sem, pedig elvileg ebben dolgozom vagy mi. Kifejthetnéd mi az a műszaki ok ami miatt nem tudsz csatlakozni.


A közműfejlesztési hozzájárulást azon ingatlanok fizetik meg, akik előtt gerincvezeték fog húzódni. Cserébe kapnak egy-egy beállást az ingatlanhatártól 1 méterre (belső oldal) tisztítóidommal, vagy anélkül.

Talajterhelés szempontjából akkor nincs műszaki lehetőség a csatornabekötésre, ha az ingatlanod utcájában nincs gerincvezeték és azt egy szomszédos ingatlanon keresztül sem lehet elvezetni. Ebben az esetben nem kell sem közműfejlesztést fizetned, sem talajterhelést, hiszen a közmű tulajdonos (önkormányzat) nem tette lehetővé számodra a csatornára való csatlakozást.

2019. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Hangsúly: nem tudok műszakilag rácsatlakozni a közcsatornára, mert túl alacsonyan van a házam a csatorna szintjéhez képest......"

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__9831700-sz..

2019. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Aljas módon lepontoztál, pedig az az igazság, amit írtam. A statisztikámban látom, mert Otthon kategóriában az elmúlt 30 napban nem írtam választ. Utálom az ilyen sunyi embereket.
2019. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A bekötési csonkra azért nem tudták rákötni, mert a házam alacsonyabban van jóval, mint a közcsatorna szintje, és ráadásul még egy U alaku fordulatot is le kéne írnia a rávezető csőnek. Azt az alternatívát kínálták, hogy veressem szét a fürdőszobám, és ami eddig hátul volt, tegyem "előre", stb. de szakértő szerint ez sem segítene, mert túl nagy a szintkülönbség. Ha a házam "megemelném" 1,5 méterrel, akkor rá lehetne kötni. Most már az önkormányzat elismerte, hogy tényleg nem lehet rákötni. De akkor miért fizessek a csatornalétesítési díjért és ki perelhetne ezért?
2019. ápr. 12. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Kaptál róla írásos állásfoglalást, hogy műszakilag lehetetlen rákötnöd a csatornarendszerre, vagy csak mondta valaki az önkormányzatnál?


Mint ahogy a másik kérdésedhez is írtuk, ha a házad alacsonyabban van, akkor átemelő szivattyút kell betenni a ház mellé a kiállás közelébe. Ha jól helyezed el, akkor az U alakból is kiváltasz egy szöget vele és csak L alakú fordulat kellene.

Ha igazán szakértővel beszéltél volna, felvázolta volna ezt a lehetőséget.

2019. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A te problémádra való a házi beemelő berendezés. Gravitációs műszaki megoldási lehetőség lehet, hogy nincs, de kényszeráramoltatású van. Ahol csak átemelő szivattyúval lehet csatlakozni, ott a beruházási költségvetés ezt általában tartalmazni szokta, ugyanis egy normálisabb ilyen berendezés 3-400 e forint. Önkormányzat függő, érdeklődni kell, hogy neked ez ezesetben jár-e.

Az átemelő vezetéke kisebb átmérőjű és szinte bármilyen nyomvonalon elvezethető. Általánosan 5-10 méteres szintkülönbségeket simán leküzd.

Szóval ez önmagában nem mentesít, hiszen VAN műszaki megoldási lehetőség a rákötésre.

2019. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, mindegyik válaszban volt több-kevesebb hasznosítható tanács, amelyeket alkalmazni fogok. Mindenesetre az vízmű társulat elismerte írásban, hogy ők nem tudtak műszaki megoldást találni (mert nem akartak találni, hogy minél előbb feloszolhassanak és elfuthassanak a pénzzel). Most majd jön valami másik cég és megnézni a lehetőségeket a rákötést illetően. Tehát a terhelési díj kilőve egyelőre. Még egyszer köszönöm a segítséget és a tanácsokat.
2019. ápr. 14. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!