Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes ház falára...

Könnyűszerkezetes ház falára (osb) muszaj ragasztani az Epst? Nem elég, ha dübelezem?

Figyelt kérdés
Ha muszáj,milyen ragasztót javasoltok.

#Szigetelés;eps;könnyűszerkezetes
2019. ápr. 10. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem is szabad eps-t ragasztani rá. Sem páratechnikailag, sem tűzvèdelre nem felel meg. Kőzetgyapot kellene. Az is inkább szerelt megoldással.
2019. ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nálunk pedig azzal van, bár én raktam fel, de a kivitelezők is azt raktak volna rá...

a vasak közé, belülre 15-ös rockwool, arra hőtükrös párazáró, és gipszkarton, kívülre öt centis eps, soudal polisztirol ragasztóval, reisser csavar rögzítőtárcsával, ami fontos, hogy ragasztás után rögtön dűbelezni, mert minimálisat dagad a ragasztó


kérdésre válaszolva:

elvileg a ragasztó megfogná, az talán fontosabb, több helyen olvastam, hogy az elég, de az építők javasolták a csavarozást is.

2019. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ilyennel

[link]

baromi sokra elég

2019. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!