Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen gipszet ajánlanátok...

Milyen gipszet ajánlanátok gipszkartonból épített szerkezet (tetőablak beépítése) illesztési hézagainak zárására, gipszkarton felület festés előtti glettelésére (csavarfejek eltüntetése), amivel hagyományos vakolt falak sérülései is glettelhetők?

Figyelt kérdés

Röviden, olyan gipsz anyagot keresek, ami gipszkartonfalakhoz is jó (összehúzás, glettelés), fürdőszobai falaknál is használható és hagyományos vakolt falakhoz is használható festés előtt.


Korábban üvegszál adalékkal ellátott Széria anyagot már használtam, de olcsóbb megoldást keresnék.


Mit javasolnátok?

Milyen anyagokkal dolgoztatok már és milyen tapasztalataitok vannak?



#glettelés #gipszkarton falak #összehozatása #vakolt falak glettelése
2019. ápr. 16. 07:21
 1/4 A kérdező kommentje:

Nehezet kérdeztem vagy nincs itt a GYK-n senki, aki szerelt és festett már gipszkarton falakat és hagyományos vakolt falszerkezeteket?

/Igaz, most kezdődik a szezon. A hozzáértők mind dolgoznak. :)/


Ha esetleg valaki hozzáértő mégis idetévedne, örülnék a segítő válaszának.

2019. ápr. 18. 09:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne gipszelj nem jó anyag.

Finobello-t ajánlom. A gipszel ellentétben nem kötmeg 3másodperc alatt. Vagyis,nem kell 500kis adagot kikeverned,elég 1nagyot azzal pedig 1-2óráig dolgozhatsz vagy amig elnem fogy.

2019. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rigips-nek több változata van! itt: [link] Amennyiben uj, most raktad, vagyis nem volt még festve a gipszkarton akkor az 5 cm széles üvegszál tekercset javaslom.Amennyiben már volt festve nem muszáj.
2019. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A munkát elvégeztem már a nyáron. Végül maradtam a Széria glettanyagainál.

Az illesztéseket öntapadós hálóval fogtam össze és első körben az üvegszál adalékkal (lila zsák) ellátott Széria glett anyaggal dolgoztam össze a kartonokkal. Majd a végső glettelést normál Széria glettanyaggal (zöld zsák) oldottam meg.

Ezeket a hagyományos vakolt falaknál is tudtam használni.


Még egyszer köszönöm a válaszokat. Remélhetőleg másoknak, akik hasonló munkák előtt állnak már gyors(abb) segítség lesz majd.

2019. szept. 5. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!