Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan készíthető el házilag...

Hogyan készíthető el házilag függőleges betonfelületek apró kaviccsal vagy zúzottkővel borított burkolása?

Figyelt kérdés

Régi építésű házaknál láttam hasonlót, amikor a ház betonalapját és a betonkerítések alapját fedték be ilyen jellegű megoldással.


Talán valamilyen mischung szerű masszát kentek előzetesen a betonalapokra, aztán ebbe 'terítették' húzták bele kéziszerszámokkal az apró díszítő kavicsokat, köveket.


Olyat is láttam már, amikor csak a masszát kenték fel a betonfelületekre és simítás helyett valamilyen egyenetlen, de dekoratív felületet alakítottak ki belőle. Ilyenkor nem ágyaztak bele kavicsokat.


Hasonlót szeretnék készíteni, de nem találtam róla leírást sehol.

Van konkrét neve a fenti megoldásoknak?

Hogyan, milyen anyagokkal lehet hasonlókat készíteni házilag?



#beton burkolása #házalap burkolása #kerítésalap burkolása #mischung #mischungba ágyazott kavics #mischungba ágyazott kő
2019. máj. 21. 07:12
 1/1 A kérdező kommentje:

Ha konkrét tanácsokat nem is tudtok adni, esetleg linkelnétek oldalakat, ahol tájékozódhatok a témában?

Napok óta keresgélek, de valószínűleg nagyon rosszul, rossz kulcsszavakra, mert semmi használhatót nem sikerült eddig találnom.

2019. máj. 23. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!