Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi házat kivitelezővel...

Családi házat kivitelezővel építtetni olcsóbb vagy drágább, mint teljesen készen venni egyet?

Figyelt kérdés
Mindkét esetben új házról beszélünk. Melyik az olcsóbb vajon, egy kivitelezővel telekvásárlás után, építési hitel segítségével magunk felépíttetni egy házat, vagy megvenni egy teljesen készet, amiben max. a burkolatokat választjuk mi, a tervek, telek adott a kivitelező által? Kb hasonló minőségre gondolok.
2019. jún. 12. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából egy árban van. Annyival jobb éppítetni, hogy az alaprajzot te választhatod meg, viszont várnod kell legalább 1 évet mire költözhetsz és sok idő elmegy a szervezéssel.
2019. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tehát a rengeteg intéznivalóért csak annyit kapok pluszban, hogy én választhatom meg a tervet? Nem lehet olcsóbban kihozni így?

Rokon olcsóbban beszerezné nekem az építőanyagot, csak nem tudom, egy kivitelező ehhez mit szólna, hogy nem ő hozza a saját anyagát.

2019. jún. 12. 18:20
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Akkor huzna a szajat, mert kevesebb profitot tud lehuzni rolatok.
2019. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"huzna a szajat, mert kevesebb profitot tud lehuzni rolatok."


Akármilyen hihetetlen a profitért dolgoznak az építőipari cégek, nem azért hogy a józsikának legyen egy szép nagy háza.

2019. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Rokon olcsóbban beszerezné nekem az építőanyagot"


Generálkivitelező nem engedi ezt meg.

2019. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

#4, Mondta valaki hogy nem profitra hajtanak?

Csak ha te jossz a sajat anyagoddal, akkor a kivitelezo nem tud lopni. Ha mindent rabizol akkor ritka az aki nem lop meg.

Sajnos tapasztalatbol beszelek, mert dolgoztam par evet epitkezeben.

2019. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Csak ha te jossz a sajat anyagoddal, akkor a kivitelezo nem tud lopni. "


Ha a saját anyagával dolgozik a kivitelező akkor önmagát hogy tudja meglopni?

2019. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem onmagat lopja meg hanem teged.

Kell 30 zsak cement. 2-3 eltunik csak ugy, de veled kifizetteti a 30-at. Es nem fogsz te egesz nap ott ulni a munkasok mellett hogy mindent rendesen felhasznalnak-e?

Festek ugyszinten. Rendel 10 kobmeter sodert. Te meg tudod mondani hogy az auton is annyi van mikor kihozzak?

Aprosagok, de sok kicsi sokra megy.

Ha nem ertesz hozza, a szemed lattara csinalja. Es ahany vallalkozonal dolgoztam, mind megcsinaltak.

2019. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mindenféle variáció létezik:

Összegányolt új ház drágán, lopós/átverős vállalkozóval épített ház, meg vannak új házból jó vételek és egy-két normális ürge, aki nem remeg 10 zsák maradék cementért, mert pörög annyira a biznisz, hogy az árba épített haszonból bőven megél, cserébe tényleg egy halom dolgot elintéz helyetted.

2019. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha én hozom az anyagot, akkor is meg tud lopni. Megrendelteti velem a 30 zsák cementet, én odaviszem, ők meg lenyúlnak belőle 3-at. Bár ilyen ingatlanárak mellett még lopni is a magyaros amúgy is erős pofátlanság legteteje.
2019. jún. 12. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!