Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen vastag, illetve milyen...

Hmarci97 kérdése:

Milyen vastag, illetve milyen kivitelezésű beton alátámasztás szükséges egy nagyjából 250kN megoszló terheléshez, ami kb 15 négyzetméteren fekszik fel?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy hívják pontosan, talán födém, de a lényeg, hogy négyzet deciméternként 15-20 kiló lenne rajta. Biztonsági tényezőt én még nem vettem bele. Az érdekelne főként, hogy milyen vastag beton kell? Milyen beton acél vagy vasrács, (nem ismerem a szakszót, ezen a területen még nem vagyok járatos,ezért is kérek segítséget.....) , tehát mekkora átmérőjű acél kell bele? Az egész alá kell e egy kavics réteg?

Köszi előre is az értelmes segítséget! :)



2019. jún. 17. 01:10
 1/2 every95 válasza:
Ugye tudod, hogy ezért fizetik a statikusokat :D Szerinted bárki is ide fog ülni, és kiszámolja neked? Ez egy 20 perces számolás, mérnök óradíjban nettó 10 ezer :D
2019. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom tudom :D de egy próbát megért.. meg igszabol en kiszamolom siman.. csak kéne valami kiinduló pont. Pl ha kiderul hogy van olyan ki nem mondott szabály, hogy pl 100kilohoz 20cm beton es 4mm betonvas.. akkor ebbol mar ki tudnám kovetkeztetni :)) de igazabol az lesz vegul, hogy a biztosra megyek, és lesz egy jooo vastag beton talp, ami tuti kibir még tobbet is :)
2019. júl. 13. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!