Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért építenek ablaktalan...

Miért építenek ablaktalan vizes blokkokat mostanában az új építésű házaknál?

Figyelt kérdés

2019. jún. 19. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A régieknél lichthof-fal van megoldva, mérnök barátom szerint az tűzveszélyes.

Szerintem többet tudtak a régiek, és igen, sokkal komfortosabb a lichthof.

2019. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem csak mostanában építenek ilyeneket, már 10-15 évvel ezelőtt is építettek ilyeneket (akkori újépítésnél). Ez nem "divat", hanem ahogy az épület, a lakás alaprajza kiadja. Van, ahol megoldható, van, ahol nem. Nekem a mostaninál nincs, az előzőnél volt, és az azelőttinél is (egyik lakás sem öregebb 10 évesnél). Lehetett volna variálni, áttervezni az alaprajzot, hogy jusson a fürdőszobára is ablak (áttenni más részére a lakásnak), de akkor a többi helyiség nem lett volna optimális. Vannak most is ablakkal rendelkező fürdőszobák, apósomék épp most vettek egy ilyet, szintén újépítésű.
2019. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a mostaniaknál.

Pl. a panelek nagy részénél nincsen ablak se a wc-ben, se a fürdőszobában, se a konyhában.

Akkor ócsó volt, oszt jó volt nekik úgy is.

Most meg már baromira drága, de továbbra sincsen rá igényük az ott lakóknak.

(Különben nem vennék meg.)

2019. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ritkán előforduló, de valóban létező dolog, hogy családi házba is ablaktalan fürdőszoba kerül. Lakásokba valamivel nehezebb megoldani amikor alapjárat is max 2-3 ablak jut 60m2-re - ált 1 nappali és egy háló- , de az építési engedélyek sok helyen egyszerűen nem engednek ablakokat, hangozzon ez bármilyen hülyén is, így van (ebben dolgozom). Szabályozva van, tűzfalat kell építeni nyílászáró nélkül. Több milliós összegekért lehetne berakatni ilyen-olyan extra tűzálló páncélozott ablakokat, de az is csak a fényt engedné be, nyitni még nem lehetne. Családi házak esetén viszont igyekeznek megoldani az építtetők, hogy az általában kettő fürdőszobából legalább az egyiken legyen ablak. Sajnos ha az egész oldalfal nem engedi akkor túl sok lehetőséged nincs, esetleg ha vállalsz egy ablaktalan hálót, és mivel ezek az ingatlanok nappali+3-4 hálószobásak az új CSOKra és 3 gyerekre plusz a szülőkre tervezve, ablaktalan gardróbot nem fognak sokan igénybe venni mert kellenek a szobák hálóknak. Akkor meg már inkább a fürdőbe ne legyen. Szerintem. Szerintük. Egyébként nekem sincs a fürdőben ablakom és nagyon is hiányolom, szóval nem azért írtam ezt mert úgy gondolom, hogy rendben van ez így, csak a tényeket próbáltam vázolni.
2019. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 as te melyik országban élsz ? Mutass már egy pannellakást amiben a fürdőszobában van ablak! Ilyen létezik ?


Örülsz ha a WC külön van a fördőtől!

2019. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Panelnal kozepen van kialakitva (kb) a wc furdo, igy oda vicces lenne ablak. Konyhanal viszont tuti van ablak szinte mindegyiknel (nem hiszem h az ablak nelkuli).


Egyebkent lehet h a filmek miatt nincs ablak ezeken a helyeken, mert mindig ott szokik a menj!asszony

2019. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Panelban lakom. Van ablak a konyhában és a fürdőben is. Én még nem láttam olyan panelt, hogy a konyhának ne lenne ablaka. A wc-ben viszont nincs.
2019. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hol laksz te hogy panel fürdőszobában van ablak ???


Nem hiszem el hogy ilyet gyártottak egyáltalán . Melyik ház ez ,google térképen?

2019. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt nem mutatom meg.


De a 70-es években jópár ilyen ház épült. Nem hiszem, hogy ne láttál volna olyat. Közismert háztípus.

2019. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En se ertettem a furdot ablakkal, mert kozepen van a vizes blokk, es egysegesek voltak ezek
2019. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!