Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell házat építeni?

Hogyan kell házat építeni?

Figyelt kérdés

1.Mi a folyamata a ház építésének az előkészületek tekintetében is és az építkezés során, közben is?

2.Mire kell odafigyelni?



2019. jún. 20. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

1. Kitalálod mit szeretnél hova mikor. Majd keresel kivitelezőt.


2. Hogy legyen rá elég pénz.

2019. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Lentről felfelé-pincétől a kéményig...


Gondolod lefogják részletesen írni, lépésről lépésre?? Család, barát ismerős, senki aki tudna kérdésedre válaszolni???


Neki sem kellene kezdeni!

2019. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Korrigálnám előzőt annyival, hogy a kivitelező előtt egy tervezőt is keresned kell.
2019. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
1-esre reagáltam az előbb.
2019. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
69%
25-30 millával a zsebben. Ha nincs neki se kezdj.
2019. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem érthető volt hogy mire vagyok kíváncsi...az építkezés folyamata érdekel kezdve azzal mondjuk hogy bent vannak a közművek a telken és mondjuk az első lépés kiásni az alapokat stb s ezeknek a lépéseknek a költségei. Ezek érdekelnek nem egy konkrét elképzelés, kivitelezés hanem az általános menete. És igen kedves második kommentelő azt várom, hogy egy hozzá értő személy részletes választ adjon. Felesleges válaszokat én is tudnék bárki kérdése alá írni de itt az lenne a lényeg hogy hasznos a kérdésre adott válaszokat kapjon az ember.
2019. jún. 21. 01:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


-Telekvásárlás

-Közművesítés

-Tervező keresése/tervezés/engedélyezés

-Generálkivitelező vagy ha van kedv mindenre külön szakember keresése

***folyamatos anyagbeszerzés***

-Alap kimérése, kiásása

-víz, villany, csatorna alapcsövezés

-alap vasalása, betonozása

-Lábazat készítés

-Szerelőbeton

-Főfal (vízszigetelés)

-Födém készítése (fa vagy beton)

-Teljes tető készítése (ácsszerkezet, fedés, bádog)

-Válaszfalak

-Külső nyílászárók

-Villanyszerelés

-Vakolás

-Víz és fűtéscsövek elhelyezése

-padlószigetelés

-aljzatbeton

-gipszkarton glettelés, burkolás, beltéri ajtók

-festés

-szerelvényezés

-közben külső hőszigetelés és padlás szigetelése (ha van)

-majd tereprendezés, kerítés, térkő, stb


Mire kell odafigyelni?

-Olyan és akkora házat építsetek ami teljesen megfelel az igényeiteknek, nem kell elkapkodni. Inkább tervezzetek fél évvel tovább, minthogy 50 évet éljetek egy sz@rban

-Legyen elegendő pénz, természetesen lehet felvenni hitelt, de csak észszerű keretek közt (mi is vettünk)

-Ha generálos, akkor nagyon utána kell járni ki Ő, mióta csinálja, stb, meg folyamatosan ellenőrizni a munkáját.

-Mindegy hogyan építkezel, legyen egy általad választott Műszaki Ellenőröd

-Ha külön keresel szakikat, szintén nagyon alaposan járj utána, sok a kretén...

-Ne idegeskedj, "ez csak egy ház" ->mondjuk én majdnem idegösszeomlást kaptam a végére :D

-visszatérve a pénzre, amennyit előre számolsz rá, tégy hozzá +20%-ot


Nagyjából ennyi, még korán van, nem jut eszembe más :)

2019. jún. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Amikor mindaz megvan , amit a 7-es válaszoló leírt, következik a használatba vételi engedélyeztetés. Ehhez kell minden szolgáltató (kéményseprő, vizes, gázos, elektro, telefonos stb.) írásbeli beleegyezése az üzemeltetésbe.
2019. jún. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

A legfontosabb a nulladik lépés, hogy jó tájolású, az igényeidnek megfelelő méretű telked legyen.

Aztán a többiről bőséges szakirodalom van. Én Bodnár György könyvsorozatát vettem meg, hogy tájékozódjak. Nem bántam meg. Bátran tudom ajánlani. Nem olcsó a könyvsorozat, de egy 30-40-50 milliós ház építéséhez nem szakemberként nem mertem volna szakmai tájékozódás nélkül belefogni. Könnyen érthető és sok illusztráció van benne.

[link]

2019. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok!! :)
2019. jún. 22. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!