Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kocsibeállóhoz megfelelőek az...

Kocsibeállóhoz megfelelőek az alábbi anyagvastagságok?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez hasonlót tervezek építeni, 3x6 méteresre kb.

Oszlopok: 3x2 darab 15x15-ös gerenda, 250 cm magas

Szelemen: 2 darab 7,5x15-ös gerenda, 600 cm hosszú

Szarufák: 7x2 darab 5x12-s palló, 200 cm hosszú (párban)

A két szelement a szarufák mellett kötném össze. Az oszlopok fölött 12x12-es gerendákkal, a másik 4 helyen 5x12-es pallókkal. A szarufákat ezekhez rögzíteném + sarokösszekötőlemezekkel a szelemenekhez.


Erre jönne 15-ös OSB, zsindely alátétlemez és zsindely. A szarufák kb. 100 cm-enként lennének. Jó lenne így? Esetleg tetőlécet tegyek merőlegesen a szarufák és az OSB lapok közé?



2019. júl. 3. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokan lebecsülik a fa erejét, ez így ha szakszerűen össze van építve, egy atomrobbanást is ki kell bírnia... Ha meg alá tud kapni a szél, nincs az a szerkezet ami ellenállna...
2019. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát szerinted elég ennyi és ilyen szarufa? A tetőléc szerinted kell az OSB alá?

2019. júl. 4. 17:46
 3/3 every95 válasza:
Statikailag megáll, de érdekes az a 15/15-ös oszlop, 7,5/15-ös és 12/12-es gerenda csomópont, azt átgondoltad? Gondolom nem fektetve raknád a 7,5/15-öst. Én 15/15-tel dolgoznék végig, és elhagynám a pallókat. Oszlop, derékszelemen, meg a gerendák 3 db, az összefogja azt. Vagy a gerendák helyett fogópároznék. A két szélső szarufa párra belülre 1-1, és minden másodikra pedig fogópár. És az esztétikusabb is szerintem, és arra szintén 5/15-ös, csak hogy ne legyen 83 féle keresztmetszet :) Én így csinálnám, így tuti megáll.
2019. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!