Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy 2 autós beállót...

David0717 kérdése:

Szeretnék egy 2 autós beállót épiteni.4.20 hosszú 6m széles sátortetös megoldás zsindelyel. Középre nem akarok oszlopot. Az a kérdésem h így el-e birja az oszlop majd a tetőt h középen nincs alátámasztva?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de építészmérnök tud rá pontos választ adni. Esetleg csináld könnyebb anyagból a tetőt.
2019. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fa nemigen, de egy I acélgerenda el kell, hogy bírja.
2019. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Acélgerenda kell fa 6 méteren kevés szerintem.
2019. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azzal is számolj, hogy eshet rá fél méter hó is, ami pár tonnával egyből leterhelné még pluszban az egész szerkezetet.

Lábak 100X100-as zártszelvényből, "szelemen" meg acél I gerendából talán elbírná, aztán a többi az mehetne már fából. De én inkább pár ezerért kikérném egy statikus véleményét mielőtt milliókkal kísérleteznék.

Az I gerendát utólag be lehet burkolni fával, hogy esztétikusabb legyen.

2019. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kikérem akkor egy szakértő véleményét.
2019. júl. 9. 07:45
 6/6 anonim válasza:
Vagy beraksz egy 240mmes I acél profilt vagy egy 450mmes 200mm széles ragasztott gerendát, természetesen a ragasztott gerenda árban vetekszik az acél árával. De fontos tudni, h. milyen cserepet raksz rá a terhelés miatt.
2019. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!