Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melléképületen mivel helyettes...

Melléképületen mivel helyettesíthető az azbesztes hullámpala?

Figyelt kérdés
Valami olcsó megoldásra gondolok.

2019. júl. 11. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2019-et írunk, minden qva drága. Nincs olcsó megoldás, minap dobtam egy hátast, majdnem 100.000 egy m3 fa. 3 éve 72.000 volt.
2019. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
sima horganyzott trapézlemez, a legolcsóbb és a legvékonyabb 2000/m2 körül van.
2019. júl. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Bontott cseréppel. De nem kell félni a hullámpalától sem, csak ha vágod nem kell belélegezni és kész.

[link]

2019. júl. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak az ukrán hullámpala azbesztes, annak nagyobbak a hullámai is, és 175 ös a mérete. Az eternites az már régóta nem azbesztes, ha jól emlékszem 160-as és 200-as méretben létezik, és kisebbek a hullámok rajta.
2019. júl. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyébként amit a 2-es írt, én is azt tenném.
2019. júl. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Trapézlemezt ajánlanám én is. Lécelés nyilván jóval sűrűbben kell neki, mint a hullámpalának, úgyhogy azzal is kell számolni, de bármire is cseréled, a lécelést be kell sűríteni. Bitumenes hullámlemez is tartós egyébként csak a rögzítésére kell baromira odafigyelni, azt szakszerűen elvégezni, különben... különben jól látható számos tetőn hogy bír kinézni pár év elteltével.


Úgy egyébként azbesztes vagy sem, tényleg csak abban az esetben veszélyes, ha azt valamivel megvágod/fúrod és nem használsz védőfelszerelést. Ugyan a régi hullámpalák morzsolódnak, ez tény, bár nem tudom, hogy ez mennyire rejt magában veszélyeket. Vannak olyan cégek, akik kimondottan ezzel foglalkoznak, hogy speciális festékkel festik le a hullámpalákat, ezáltal megakadályozzák annak állagromlását.

2019. júl. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mi a helyzet a PVC-s hullámlemezekkel? Azt most látam kb 1300 ft/nm-ért is. Az nem javasolható?
2019. júl. 12. 09:23
 8/16 anonim ***** válasza:
#7: Az semmiképp. Akkor estem volna le a létráról amikor raktam fel ilyet itthon.
2019. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A bitumenes hullámlemezt is felejtsd el. Jó ideje már lakóházra nem is lehet tenni, betiltották. Vagyis simán nem kapod meg rá a használatbavételi engedélyt.

Anno nagyon sok házra ilyet tettünk, olcsó volt haladós, csak kb 5 év alatt megette a nap és úgy nézett ki mint a hullámvasút. Minimum 30-as lécezés kell alá, hogy ne hajoljon be a melegtől, vagy télen a hótól 1-2 év alatt. Az meg már pénzbe is húzós mivel 130ft egy méter tetőléc.


Esetleg még ezt is megfontolhatod:

[link]


Igaz ezt is megeszi a nap egy idő után, de beázni nem fog, hasasodni sem, és ha nem mászkálsz rajta akkor 10-15 évet kibír. 1400 forintos m2 árral ennél olcsóbb fedőanyagot nem fogsz találni amit csak simán ráteszel a pala helyére plusz lécezés nélkül.

2019. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A pvc, meg poliészter lemezek nagyon vacakok, pár év alatt szétsüti a nap. Trapézlemez tartós és gyorsan kész.

Esetleg veszel bontott cserepet, de azzal jóval nagyobb munka van. Már a szállítsa sem egyszerű, meg aztán ki tudja mennyit bír. Évente járhatsz fel cserélgetni a szétfagyott öreg cserepeket.

2019. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!