Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi ház elbontása?!

Családi ház elbontása?!

Figyelt kérdés

20éves vagyok családból örököltem egy családi házat 500nm es telekkel de viszont vályogból épült a ház és nagyon drága a fütési költség és nincs is a legjobb állapotba.

És szeretném lebontani megvan rá az engedélyem!

Csak egy valamit elfelejtettek közölni vagy az nyilvánvaló én nem tudom... kivan már kötve minden villany, víz , gáz stb

Elbonthatom én magamnak a házamat vagy külön embereket kell rá bérelnem ? És ha igen kb mennyi lenne

(A sitt elhordással áraival és módjával tisztában vagyok)

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2019. júl. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát ha időmilliomos vagy akkor nekiállhatsz magadnak is, de egy jobb bontási vállalkozó üt rá kettőt munkagéppel és egy délután alatt elhordják a házat, mint ha ott sem lett volna. Plusz munkavédelmi okokból is célszerű ezt az utat választani (mármint értékelem az önbizalmadat, de ha rádborul a fal, akkor a törmelék alól nem fog olyan jól esni, hogy ezzel spóroltál néhány százezer forintot).
2019. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
10m2 60 as vájogfalat egy hétig talicskázol konténerbe. Szerinted megéri? Értem hogy spórolni akarsz de megszakadsz a soha véget nem érő munkába.
2019. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hordd el, tiéd. Persze csak akkor, ha nem vagy tohonya.
2019. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rogán Antal, wtf? :)


Már nincs rá engedélyed, mert már nem bontási engedélyhez kötött. Van még egy ilyen:

191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet

22. § * (1) * Kivitelezési dokumentáció alapján végezhető

c) az építmény bontása, ha


ca) az építmény terepszint feletti és belső térfogata meghaladja az 500 m3-t, valamint homlokzatmagassága az 5,0 métert, vagy

cb) * a terepszint alatti bontás mélysége meghaladja az 1,5 métert.


Ha ezek egyike sem releváns, akkor fogsz egy lapátot és egy talicskát, aztán kibontakozhatsz.

2019. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze ha nem műemlék, illetve nem ikresen csatlakozik szomszédos épülethez. Akkor mégiscsak lehet rá bontási engedélyed, de akkor kiviteli dokumentáció és hivatalos brigád is kell.
2019. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bejelented az önkormányzaton hogy időközben összedőlt, és szétterítetted a udvaron a földet egy gépessel
2019. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!