Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mosdó álló csaptelep szorult,...

Mosdó álló csaptelep szorult, akadt, nyikorgott, már folyamatosan folyik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja elkezdett piszkosul szorulni a csap és szegény eléggé hangoskodott a karmozgatásnál (egykaros). Őszintén szólva halogattuk a cserét, használtuk így erőből, de tegnap éjjel arra ébredtem, hogy a csapból folyamatosan folyt a forró víz, hiába volt elzárva, gondolom végleg feladta benne a betét, tömítés? Egyébként múltkor belefújtam egy kis WD40-et, 1 napig jobb lett, aztán talán még jobban akadt :D


Így hát elzártam a szelepeket, most nem használható.

Kérdésem, ha nem igazán értek a dologhoz, ha veszek egy csaptelepet azt be tudom kötni?

Őszintén szólva már a flexibilis cső témán is elakadtam, amiket néztem mofémeket 3/8 bekötőcsővel adják, de honnan tudjam, hogy az nekem jó lesz :) ?

A másik, hogy ezeken a mofémekhez nincs leeresztő szelep és kis kar sem hátul. A régiről át lehet azt valahogy varázsolni?



2019. júl. 25. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Saját magad megtudod oldani a cserét! Mindent adnak hozzá. Én most cseréltem 13 ezer Ft. 30 év után. Na ez nem tart ki 30 évet :)
2019. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magad is elvégzed a bekötést akkor is, ha csak kis műszaki adottságokkal rendelkezel.

NAGYON ARRA ÜGYELJ, hogy a mostani flexibilis csöveket (ezek szerintem maradjanak meg), tehát a mostani flexibilis csöveket tudjad csatlakoztatni az új csaptelephez mert a méretek néha eltérőek! Ha ebben nem vagy biztos a mérteket illetően, akkor szereld le a flexibilis csövek egyikét és az üzletben erre próbáld rákötni a csaptelepet. A melegvizes csövet a csaptelep bal oldalába kösd be (a csaptelepen pirossal van jelölve).

2019. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ügyesebb barkácsoló vagyok,-nézzük sorban...Azért NEM olyan egyszerű az ám!!!


Első menetben alá kell másznod,és a csap lefogatását,rögzítését kellene feloldanod. Ehhez egy csőkulcs kellene,amit ugye nem tudunk,hogy milyen csapod van,tehát lehet 8,9,vagy 10-s.Azért nem egy hétköznapi dolog egy(több méret)csőkulcs egy háztartásban.Ha a csap,és a mosdó között nem volt "rendes" a tömítés,az még be van rothadva rendesen.Tehát ha sikerül kiszerelned a csapot,akkor a 2 flexicsövet kell lecsavarnod a helyéről.Tételezzük fel,hogy van a hideg,és a meleg oldalon egy~egy sarokszelep,-akkor könnyű dolgod lesz.

Így a csappal,a belőle kilógó 2 flexivel menj el csapot venni, Mofémet!!! Nehogy valami obis,praktikeres,tecsós sz@rt vegyél!!!

A mofémhez gyárilag jár az új 2 flexicső!.Ha véletlen rövid,vagy nem 3/8-s a Te sarokszeleped(vagy csatlakozód),akkor ott mindjárt az elvitt minta alapján kell,hogy vegyél neked való csöve(ke)t.

Egy jó boltban megkéred,bele is tekerik őket a csapba...nagyon figyelni kell,nem szabad megtépni,épp,hogy csak meg szabad húzni őket(a két flexit,ahogy csatlakoznak a csap aljába).

Mielőtt hazaviszed,nézd meg,hanyas csőkulcs kell(10-s?)a beszereléshez,olyan van-e otthon.

Ha minden megvan,betekered a csap aljába a csomagban lévő lefogató csavart,a csöveken keresztül felhúzod a csomagban lévő "O" gyűrűt,szépen beilleszted a csap aljába,ráülteted az egészet a mosdóra,valaki segít,megtartja...te meg alulról egy fej-,vagy egyéb lámpával felszerelkezve felrakod a rögzítőcsavarra a hold alakú gumit,a fémet,és az anyát,a csőkulccsal meghúzod,közben kimászol,beállítod,hogy felül rendesen,jól álljon.

Ezután a 2 flexi hollanderje a helyükre(meg nem mondom,hányas villáskulcs kell),-és óvatosan lehet megnyitni a sarokszelepeket...ennyi.

Még két szösszenet...

A meleg víz/cső mindig(általában)balról van.

Ha kész,kis pohárból önts a csap tövébe vizet,és ismét bújj alá...NEM szabad,hogy alól egy ici~picit is mellémenjen,alul szivárogjon a víz,mert pár éven belül szétrohadnak a flexi csöveid tövei a csapnál.

2019. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!