Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos kazán padlófűtéssel?

Elektromos kazán padlófűtéssel?

Figyelt kérdés

Hello!


Vàsàroltam a nyàron egy házat, zajlik a felújítás. Vegyes tüzelèsű kazànban gindolkodtam padlófűtéssel. De mivel be van kötve a 3 fázisú áram, így elgondolkodtam elektromos kazán ès padlófűtés kombináción. Kb 100nm ház, vertfalak ès vegyes tégla vályog falak.


Szerintetek megèrnè? Esetleg valakinek lenne valami tanácsa vagy meglátása?


Talàn szàmit az a mellèkes infó,hogy nem magyarországon lakom, itt valamivel olcsòbb az áràm. 3fázis lèvèn gondoltam az esti órákban olcsó àrammal felmelegíteni a vizet, aztán csak tartani a hőfokot.


2019. júl. 29. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy hogy mivel fűtöl padló fűtésnél,csak komfort meleget érzel,igazi meleget soha .
2019. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem magával a padlófűtéssel semmi problémám sincs, jelenlegi házban ahol élek az volt mindig is és számomra teljes mértékben megfelel, pedig elég fázós vagyok :D Inkább a módjára lennék kíváncsi, ha esetleg valakinek van vele tapasztalata.
2019. júl. 29. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű példa:

Ha a házad fűtési primer energia igénye Ef=10000 KWh/a,

Elektromos kazán:

akkor 1 KWh áram ~36Ft, azaz 10000 x 36 = 360000 Ft/fűtési szezon


Gázkazán esetében:

10000 / 9,44 = 1059 Nm3, földgáz ~ 126 Ft/Nm3, azaz 1059 x 126 = 133474 Ft/fűtési szezon


Víz-levegő hőszivattyú:

kb a gázkazán fogyasztásának a 60%-val megegyező költséget jelent szezononként, úgy hogy a H tarifát igénybe vesszed, ~26 Ft/KWh. Azaz ~ 133474 x 0,6 = 80084 Ft/fűtési szezon


+ 9,44 egy állandó, ami a KWh és a földgáz átváltásához szükséges számítás eredménye.

+ A 10000 KWh/a energia igény kb egy 100 m2 es közepesen szigetelt családi ház energia igényének felel meg 20-22 °C os belső hőmérsékletnél.

2019. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy hogy mivel fűtöl padló fűtésnél,csak komfort meleget érzel,igazi meleget soha ."


Kirészleteznéd, hogy mit értesz "komfort" meleg alatt? Milyen "meleg" van még?

2019. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ő úgy érti, hogy amikor befűt a szigeteletlen házában a vegyes tüzelésű kazánnal, és úgy fűt, hogy reggel a kinti -5 fokban is bent legyen legalább 20 fok, akkor neki este 26-28 fokra fel kell fűteni a házat. Különben reggel kifagy a sejhaja... Na ezt a kényszerből 28 fokot kell csinálni este, ezt nevezi ő igazi melegnek.
2019. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
És a kérdezőnek meg annyit, hogy villannyal előállítani a meleget úgy, hogy nem hőszivattyú megy, hanem a cekászon egy az egyben elfüstölöd az áramot (elektromos kazán), az minimum duplája a gázfűtésnek. Még vezérelt árammal (éjszakai árammal) is.
2019. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!