Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valakinek rossz tapasztala...

Van valakinek rossz tapasztalatai a saját szomszédaival?

Figyelt kérdés

Most vettem meg életem első lakását( mélyen piaci ár alatt, mivel teljes belső felújítás kell oda)


Csak hétköznap akarom a felújítást végezni munkaidőben 8-16-ig vagy még talán szombaton,de vasárnap semmiképpen sem.


Természetesen a lépcsőházba majd ki írom, és elnézésüket is kérem majd a hanghatás miatt.


Ennek ellenére azért tartok attól hogy konfliktusaim lesznek a szomszédsággal.


Valakinek voltak már tapasztalatai ez ügyben?


Igazából minden véleményt,tanácsot szívesen olvasnék.



2019. aug. 9. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én utalom a zajt, a szomszedokat, a hangos tv-t, de ilyen átmeneti zajok nem érdekelnek, mert tudom hogy van vége. De mikor zenét hallgatnak, azért ölni tudnék
2019. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Társasházban vannak nyugdíjasok, valamiért otthon levők. Szerintem keress egy nagy darab kopasz tetovált embert, ha valaki méltatlankodik ő menjen ki. Nem fognak beléd kötni. (Volt olyan, hogy ketten újítottunk fel lakást. Nálam méltatlankodtak, a szomszédot békén hagyták...)
2019. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk általában kiírják a lifthez, kapuhoz, hogy felújítás lesz. A 8-16-ig tartó zajongást el kell fogadniuk a lakóknak. Persze, ettől még elképzelhető, hogy lesz, aki forrong miatta. A szombati munkát pedig meg kell nézni a ház működési szabályzatában, hogy engedélyezve van-e , ha igen, hánytól-hányig.
2019. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Én szóban egyeztettem az összes lakóval mert sokan több műszakban dolgoznak és aki éppen éjszakás volt nem akartam hogy emiatt ne tudja kipihenni magát. Volt egy ember aki a legfelső szinten lakott ő mondta hogy mindig használ füldugót nem zavarja őt semmi, szóval őt nem zavarta. Volt egy lakó aki kérte hogy az adott héten ne zajongjunk mert éjszakás volt, így arra az időre olyan munkákat ütemeztem be ami nem jár akkora zajjal. Ha valamit vágni kellett, géppel azt többnyire a közelben lévő szülői házban csináltam meg, alaposan elterveztem mindent hogy mit hova, hogyan teszek ami jóval lassabb volt, de volt rá időm, mert alapból csak akkor dolgoztam a lakásban amikor ráértem mivel munka mellett 12 órás műszakba csak pihenő napjaimon fért ez bele. Szombaton csak apró munkákat végeztem, többnyire pakoltam felvittem cuccokat ami kellett stb...

Én igyekeztem alapból úgy tervezni hogy ami zajjal járó munkavolt azt arra az időre ütemeztem amikor annyira nem zavarok vele senkit. Persze olyan nem lesz hogy valakit ne zavarj még ha előre szólsz is róla akkor sem, ezt jegyezd meg egy életre, de nyilván ha előre kiírod hogy mettől meddig dolgozol akkor kevesebb vizet fogsz ezzel zavarni.

2019. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szombaton én is maximum a legszükségesebb munkákat csinálom meg,és törekszem rá hogy a lehetőség szerint legkisebb hanghatással járjon.


Megjegyzem én is gyűlölöm a hangoskodást otthon a szülői házban pont felettünk lakik egy középiskolai zenetanárnő.


A fizetését úgy egészíti ki a tanárnő hogy hétköznaponként hétfő,szerda,pénteken 16:30-18:30-ig zongora leckéket add gyerekeknek.

2019. aug. 9. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Én 2x újítottam fel eddig életemben. Az elsőnél kiírtam, hogy március X-től június Y-ig milyen felosztásban milyen munkálatok lesznek, szíves megértésüket és türelmüket kérem.

Erre jött egy egész nyugger-bizottság, hogy mit képzelek hogy hónapokon át felújítok? Mondtam, hogy szerintem még mindig jobb, mint az amikor valaki 2-3 éven át szombatonként felújít, tudom, hogy kellemetlen, de be fogjuk tartani a házirendben írt feltételeket.

Ezután gyakorlatilag lépten-nyomon belém kötöttek, pl amikor jöttek a kartonosok 8:00-ra, akkor 8:05-kor már ököllel verték az ajtóm, hogy ki fogja a disznóólat feltakarítani a lépcsőházban? Hát mondom nyilván majd én, de nem fogok minden kör után takarítani, majd nap végén. Ekkor jött a kifogás, hogy "de hát aki egésznap mászkál az behordja a koszt addig a lakásába". Mondom kézcsókolom, erre van a lábtörlő. Mellesleg zárólejben megjegyzem, hogy amikor a közgyűlésen szavazott a lakóközösség, hogy lezárják-e a szemétledobót, akkor ugyanezek a nyugdíjasok érveltek a szemétledobó megtartása mellett, mondván, hogy nem mennek le minden nap, hogy levigyék a szemetet... :) Vannak emberek akiknek nem tudsz jót csinálni.

Ebből okulva a második felújításom - egy másik lakásban történt - úgy alakult, hogy havonta cseréltem a cetlit, hogy júni 1-től júni 30-ig felújítás, utána csere, aug 1-től aug 30, aztán amikor a 3. cetlit raktam ki, akkor még aznap megtaláltam a liftben letépve, leköpve és összetaposva. :D A felújítás sose jó dolog, érdemes személyesen legalább az alsó-felső-oldalsó szomszédokkal konzultálni, hogy ne haragudjanak, de ez és ez lesz. Esetleg egy kedves kiírás a lépcsőházba, olyat is láttam már, hogy valaki kiírta, hogy "a bosszankodást ellensúlyozandó itt van egy kis boldogsághormon" és kirakott ilyen picike, egy kockányi méretű csokikat.

De mint minden, ez is lakóközösség függő. Nálunk most alapból az a baj, hogy nincs elég parkolóhely. Ha csinálnak, azt az épület körüli zöldterület elvételével tudják. Csináltak is, akkor meg az a fele háborgott akiknek nincs autója és nem parkol a környéken.

Na, egy felújítás nem ilyen, azt utálja mindenki. :D

2019. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mellettünk reggel 8.30-tőle 17.30-ig, azaz munkaidőben van felújítás, így home office alatt elég vicces. Gyakorlatilag 17.30-tól hajnali 2-ig dolgozom, aztán meg nem tudom kialudni magam. Erre kedves szomszéd szombat reggel 9-kor is nekiállt, és nem értette miért baszom le, még hápogott a telefonba hogy én vagyok a harmadik aki emiatt hívja és nem is érti hiszen nem reggel van. Közepesen ingerült eszmecsere után arra jutott, hogy szombaton akkor 11 után dolgozik csak.

Szóval légyszi szombaton ne. Hétvégén aki nem dolgozik pihenni akar, pihenj te is. Vagy csak max 1-2 órát, ne told túl. Boldogsághormont nem muszáj kirakni, csak simán próbálj meg olyan szomszéd lenni amilyennek te is örülnél fordított esetben. Ja és még valami, a közös tereket ne szemeteld össze, ne a folyosón parkoljanak a gipszkarton táblák meg a szemét és nem lesz baj

2020. máj. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!