Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Árammal fűteni?

Árammal fűteni?

Figyelt kérdés

Olvashatók, írják nem éri meg, 4* annyi xy.. de konkrét adatokat sajnos nem találok

Nem tudom mennyi lenne gázzal, vagy fával mert vettünk egy régi házat amit felújitunk.

A fűtés még nincs eldöntve csak annyi hogy padlófűtés lesz. 75m2, 12cm grafitos szigetelés a régi 40cmes falon. Műanyag nyílászárók lesznek, a lehető legoptimálisabb. Alul és felül is szigetelve.

3 nagyobb helyiségben mindenképp lesz split klíma átmeneti fűtéshez. Jelenleg 3*16A-t kötöttünk be.


A kérdés ha a fűtés kombinálva lenne egy 5-6kwos napelemmel (ennyi fér bele max) mennyi lenne a fűtés költség vagy villany kazánnal +vizes padlófűtés / áramos padlófűtéssel.


Esetleg tapasztalatok? Konkrét adatok. Köszönöm előre is.


2019. aug. 13. 18:49
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
66%

Inverteres klíma vagy hőszivattyús fűtés, utóbbi működik padlófűtéssel is, de több millió forint. Más elektromos fűtés felejtős. A klíma áramot fogyaszt, de nem ebből állít elő meleget, hanem a kinti levegőből szivattyúzza be, ennek a körforgásnak a fenntartásához kell az áram.


Áramből hőt előállítani 100% hatásfokkal lehet, azaz 1 kW áramból 1 kW hőenergia lesz. Van egy helyiség, aminek a hőigénye óránként 1 kW. Tegyük fel, hogy folyamatosan ennyi a hőigénye, sem több, sem kevesebb (könnyebb számolni). Napi 24 óra fűtéssel számolva, 24 kWh/nap az elfogyasztott áram, ez 720 kWh/hónap. 720 kWh x 40 Ft = 28.800 forintba kerülne egy hónap fűtése villannyal.


Ugyanezt a helyiséget egy inverteres klíma fűti. A klímák hatásfoka 400% körül van, azaz 1 kW áramot elfogyasztva 4 kW fűtőteljesítményt állítanak elő. 1 kW / 4 = 0.25 kW. Azaz 0.25 kW fogyasztással 1 kW teljesítménnyel fűt. 24 h x 0.25 kWh = 6 kWh/nap x30 = 180 kWh fogyasztás egy hónapra, ami 7200 forint.


Remélem nagyjából érthető volt a példa és megértetted, miért nem érdemes a klímán kívül semmilyen elektromos áramot fogyasztó fűtéssel foglalkozni, akár van napelem, akár nincs. A klímához pedig lehet igényelni H tarifát, a fűtési időszakban kb. féláron van a villany, nyáron pedig a rendes árat kell fizetni.

Elektromos fűtésnek is van jogosultsága, fürdőszobába vagy wc-be, kis, viszonylag ritkán használt helyiségekbe, fő fűtésre felejtős.

2019. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb egy kondenzációs kazán padló és radiátoros fűtéssel. Kb 1.5 millióból megvan, és biztosan jó is lesz.

Ennek a rendszernek az előnye hogy később alternatív megoldással is lehet helyetesíteni a gázkazánt.

Ennél olcsóbb csak a klimás fűtés ami jó lehet, de akkor minden szobába és a közösségi helységekbe is kell klima, ez igy min 3 db, amit ki kell egeszíteni a kis helységekben egyéb fűtésvel pl infrapanel. Ez is benne van simen 1 millióba, komfortba meg alulmarad a gázhoz képest, bár ez hűteni is tud.

2019. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Én a régi házunkból tudok a gázra véleményt mondani, ott hiába az új nyílászárók, hiába a friss szigetelés a házon, hiába az új kazán, a gázfűtés letekerte a gázórát a falról, és NEM volt meleg a házban soha, úgy pulcsiban ÉS egy vékony pokróccal el lehetett lenni... Brrrr.

(Bár ott nem tudom miért, eleve minősíthetetlen a gáz, egyszer 40 perc volt felforralni egy fél fazék vizet max lángon, máshol biztos jobb a helyzet :D )


Most nekünk is villanyfűtés lesz, nincs többmilliónk arra, hogy az új házban is legyen gázfűtés, ami mellett fázunk...


Érdekes, mert a villanyfűtésről eddig csak azoktól hallottam rosszat, akik nem használják, csak "biztos baromság".


Annyi, hogy sógornőm szólt, hogy a klímánál oda kell figyelni, hogy szárítja a levegőt, és eléggé keveri a port, allergiásoknak lehet, hogy nem a legjobb választás. (Ők klímával fűtöttek, igazából csak emiatt váltottak, sógornőmnek asztmarohamai lettek, pedig egyébként szerették. Ezzel nem ijesztgetni akarok, ő tényleg hiperérzékeny mindenre, az átlagembernek nem szabad hogy baja legyen egy karbantartott klímától.)


Volt osztálytársamék egy telet fűtöttek eddig végig norvég fűtőpanel + infrapanel kombóval, náluk kisbaba van szóval jó meleget csináltak a házban, elvileg nem volt horrorisztikus a számlájuk.


Mindenesetre én is kíváncsi vagyok a válaszokra.

2019. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
#13! A klíma csak hűtéskor szárítja a levegőt, ilyenkor a hideg beltériben kicsapódik a levegő páratartalma, emiatt szárít. Fűtés üzemben a beltéri meleg lesz, a kültéri hűl le, itt csapódik ki a kondenzvíz is, a benti levegőt ilyenkor nem szárítja. (#11)
2019. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

#14

Én nem tudom, őszintén szólva én erre teljes mértékben érzéketlen vagyok, nem igazán tűnik fel, hogy száraz-e vagy sem a levegő. :D Csak mások panaszkodtak rá.

2019. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ismét a válaszokat. Egyenlőre a gázos fűstés kizárva (a faluban csak PB jön vezetéken egy tartályból mindenhova). A fa meg egyre drágább ezért is a mélázás :)

Szóba jött a ez elektromos fütőfilm/szőnyeg, nem tudom pontosan melyik a neve.


Igen érthető volt a klimás levezetésed köszönöm szépen. Azt tudom, hogy átmeneti időszakban 0-10 fok között mikor már fűteni kell a leggazdaságosabb klimával, ezt sok helyen ovlastam, csak ugye -10 fok alatt kell más is sajnos.

A hőszivattyú (levegő-víz) csak az egység 2.5m lenne + a padlófűtés összesen 3-3,2m ami most kicsit sok lenne és nem nagyon térülne meg egy 75m2-es házban.


Még nézelődök, de továbbra is köszönöm a válaszokat :)

2019. aug. 14. 09:53
 17/41 anonim ***** válasza:
Léteznek fűtésre optimalizált klímák, ezekben van egy kis teljesítményű elektromos fűtés, ami a kompresszort és a csepptálcát fűti, így nem tud belefagyni a víz. Ezek akár -20 fokig képesek fűteni, de szinte bármelyik inverteres klíma működik -15 fokban is. Ritkán és rövid ideig van errefelé ilyen hideg.
2019. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

13:

Nektek valamit nagyon elrontott a szaki, egy jó kondi kazános rendszer a megfelelően méretezett hőleadókkal, nem szabadna, hogy ilyen mérték gázszámlát csináljon.

Mielőtt még beruháznátok javaslom csináltassatok egy energetikát kb 25000, az alapján meg egy másik szakival nézettesétek át a rendszert! Ezen kívül az energetikai mérés a hőkameránál megmutatja, de csak hidegbe, jól rakták-e fel azt a szigetelést. Mert ha csak pöttyöket raktak a ragasztóból a polisztirolra akkor nem szigetel, mert elengedi a hőt a tető alatt és a lábazatnál.

A további tippem, hogy nem megfelelő kazánt vettetek, pl hagyományos kondenzációsat a modulációs helyett.

2019. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

+18

A fűtőpanel, infrapanel, elektromos kazán. kb 3x annyi költséget eredményez egy szezonba mint egy gázkazán.

pl: Ha 10000 KWh/a az éves hőigénye a háznak akkor ez a fent leírt elektromos készülékekkel:

10000x36 ft/kwh=360.000 Ft/fűtési szezon.


Gáznál:

(10000/9,44)x126 ft/Nm3=133.475 Ft/fűtési szezon

(9,44 egy állandó amivel a villamos KWh-t Nm3 gázfogyasztásra lehet átszámolni)


Inverteres klíma:

SCOP-t kell nézni ez a szezonális hatásfok.

Ez aszt jelenti ha van pl 1 db összesen 4KW teljesítményű klímád, akkor a 4KW/4 SCOP = 1 KW lesz a valós fogyasztása 1 óra alatt.

így 10000/4=2500 KWh/a --> 2500x26 ft/kwh(H-tarifa)=65000 Ft/év e ehhez hozzájönnek a kis helységekben lévő elektromos felületek pl infra panelek energia felhasználásai is. Egy fűrdőszobai infrapanel havonta elfogyasz 4-8000 ftnyi áramot -->6000x 7 hónap =42000 Ft/fűtési szezon, Így már simán átlépi a 100000-et évente.


Egy átlagosan szigetelt ház napi fűtési idő igénye 4,5-6 óra között van naponta.

2019. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

#18

"Nektek valamit nagyon elrontott a szaki, egy jó kondi kazános rendszer a megfelelően méretezett hőleadókkal, nem szabadna, hogy ilyen mérték gázszámlát csináljon."

Nem a szaki, az egész településen ilyen tvar minőségű a gáz.


"Mielőtt még beruháznátok javaslom csináltassatok egy energetikát kb 25000, az alapján meg egy másik szakival nézettesétek át a rendszert! Ezen kívül az energetikai mérés a hőkameránál megmutatja, de csak hidegbe, jól rakták-e fel azt a szigetelést. Mert ha csak pöttyöket raktak a ragasztóból a polisztirolra akkor nem szigetel, mert elengedi a hőt a tető alatt és a lábazatnál."

Már elköltöztem onnan. Írtam is, hogy a régi házunkról van szó. :)


"A további tippem, hogy nem megfelelő kazánt vettetek, pl hagyományos kondenzációsat a modulációs helyett."

Ezt nem tudom, szüleim intézték. De ismétlem, a környéken mindenki panaszkodik a gázra, hogy sz@rt se csinál. :D


#19

Ok, de akkor sincs többmilliónk jelenleg megoldani a gázfűtést... :/

Konkrétan többe kerülne, mint minden más együttvéve, amit a házon felújítunk/cserélünk/átalakítunk.

2019. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!