Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi üveggyapot szigetelés...

Régi üveggyapot szigetelés helyett van olyan szigetelőanyag, ami azonos vastagság mellett jobban szigetel?

Figyelt kérdés

Adott egy régi üveggyapot szigetelés. Szeretnénk lecserélni, viszont fontos, hogy az új szigetelés semmiképpen nem lehet majd vastagabb a jelenleginél.

Van olyan szigetelőanyag, amiből x cm vastagság jobban szigetel, mint szintén x cm régi üveggyapot?


Kőzetgyapot? Hungarocell? Mit ajánlanátok?


2019. aug. 22. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kozetgyapot.
2019. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

"Kozetgyapot."


Nem értem soha hogy honnan veszik hogy a kőzetgyapot jobban szigetel mint az EPS vagy az üveggyapot

2019. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

ugyan úgy szigetelnek minőség függvényében, de polisztirol nem való beltérbe.

Az üveggyapot hátránya, hogy idővel összeesik, és a zsugorodással arányosan csökken a szigetelő tulajdonsága is. Kőzetgyapot fix méretű.

A szórt purhab szigetelés elvileg jobb mert teljesen összefüggő réteget eredményez hézagok nélkül. Viszont az U értéke kb ugyanannyi mint a többinek, tehát biztosan jobban szigetel a tömörsége miatt, mint a többi anyag, de nem hinném annyival mint ahogy állítják.

2019. aug. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kültérről van szó - a téglafalon van szigetelés, és arra jönnek rá takarópanelek, ezért nem lehet vastagabb a szigetelés, mint a mostani, mert akkor nem mennének vissza a panelek a helyükre.

Olyan nagyjából 30 éves lehet a mostani üveggyapot, nem esett össze, pár helyen fúrt bele lyukat az egér, de ahol nem bántotta, ott ugyanolyan vastagságú most is, mint anno.


De köszönöm a válaszokat!


Akkor a konkrét márkán, minőségen múlik igazából?


Neten látom, ilyenek vannak, hogy "Hővezetési tényező: 0,038 W/mK", másiknál 0,035 W/mK, itt ennél az értéknél mennyit számít az a 0,003 különbség?

2019. aug. 22. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Semmit. Az egèr miatt a nikecell felejtős lesz. Maradj az üveggyapotnál. ( nem esik össze). Egèr bejutását akadályozd meg.
2019. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

"Nem értem soha hogy honnan veszik hogy a kőzetgyapot jobban szigetel mint az EPS vagy az üveggyapot"

Nem szigetel jobban, mint az EPS, viszont páraáteresztő.

2019. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A nikecell amúgy se volt túl szimpi. Az egér ellen teszünk, csak évekig el volt hanyagolva kicsit a dolog.

Köszi a válaszokat!

2019. aug. 22. 15:26
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"A nikecell amúgy se volt túl szimpi. "


Ha az egész csak szimpiség kérdése akkor minek kérdezted meg. Tegyél bele akkor rózsaszín XPS-t, szerintem az sokkal cukibb.

2019. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

"nem szimpi" értsd: nem azt gondoltam volna a legpraktikusabb, legoptimálisabb megoldásnak se árban, se minőségben, se a munka mennyiségét tekintve.

Bocsi, vonatra rohantam épp, azt hittem, így is érthető lesz...

2019. aug. 23. 08:32
 10/17 anonim ***** válasza:

"Neten látom, ilyenek vannak, hogy "Hővezetési tényező: 0,038 W/mK", másiknál 0,035 W/mK, itt ennél az értéknél mennyit számít az a 0,003 különbség?"


Valami baromságot látsz mert a 80-as eps és kőzetgyapot hővezetési tényezője azonos.

2019. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!