Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nincs sehol sem publikus...

Miért nincs sehol sem publikusan semmilyen ár szakiknál, de még nyílászárósoknál sem?

Figyelt kérdés

Nem fér a fejembe, hogy nem képesek kiírni egy nyílászárós cég sem, mennyibe kerül egy bejárati ajtó. Mi ezen a titok? Van kb 3 méret meg 5 szín. Komolyan arra mennek, hogy telefonon majd rábeszélnek?


Szakik is kiírhatnák, hogy burkolás x e Ft / nm (30-40 cm-es lapok esetén), de erről már nem is álmodozom.



2019. aug. 22. 14:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

+rettegnek egy árazatlan költségvetéstől.


Mi ez, ha nem arra mennének ki, hogy pofára és hangulatra tudjanak árazni?

2019. aug. 22. 15:04
 2/11 anonim ***** válasza:

"+rettegnek egy árazatlan költségvetéstől."

Ezt kifejtenéd?

2019. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden a körülményektől függ, hogy mi mennyibe kerül.

Azért kérik az előzetes telefonos vagy írásos egyeztetést, hogy tudjanak kalkulálni az árakkal.

Nyilván egy laikusnak ez "nem túl egyértelmű" mivel ő nem számol a körülményekkel és egyéb tényezőkkel amik befolyásolják az árakat.

Ő csak azt látja van egy helység amit le kell burkolni 'oszt jó' van.

Csak nem mindegy, hogy azt a pl. 10 négyzetmétert fél nap alatt leburkolja a burkoló mert semmit nem kell szabni, vagy a másik estben annyi szabás hogy ugyan azon a 10 négyzetméteren, hogy 3 napig semmi mást nem csinál csak csempét vág.

Nyilván más árak vonatkoznak mind a két esetre.


"Van kb 3 méret meg 5 szín."

Ez mondjuk nettó hülyeség.

Azok a cégek akik nyílászáró GYÁRTÁSSAL is foglalkoznak, nem csak viszonteladók ott gyakorlatilag minden megrendelés egyedi mérteken készül.

Elég sokat dolgoztam már az építőiparban, de még olyannal soha nem találkoztam, hogy előzetes helyszíni felmérés és egyeztetés előtt bárki legyártott volna csupán csak a tervek alapján egy nyílászárót is. (természetesen nem ipari, hanem lakossági szintről van szó)

Mindig a felmérés van előbb, és utána az árajánlat. Az utólagos költség növekedést az egyeztetés hiánya miatt senki sem szereti.

2019. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy te hol, de főleg HOGY keresel, de nekem az első is kiadja az árat, ha ÁRRA kérdezel:

[link]

Ugyanez vonatkozik a burkolásra is:

[link]

2019. aug. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3: Felsorolva az alkalmazandó / alkalmazható technológiák a festőnél (mint kaparás, mélyalapozás, glettelés, csiszolás, festés, élvédőzés folyóméterben). A saját nm áraikat nem hajlandók megmondani a festők, pedig ott aztán igazán nem kell "lapot" vágni. Egyébként annak a várható mértékét is le lehet mérni abból, hogy panel szerű építményről, vagy valami designer cuccról van szó, diagonálba kell rakni, vagy hálóba.


4: Forgalmazók sem írják ki, vagy 5 percig kell keresni és egy random oldalra ki van írva, ami végül nem annyi lesz. Egyébként azt valaki mondja már meg nekem, egy 210x85 és egy 210x90-es ajtó közötti árkülönbség mégis mennyi lenne? 2000-5000 Ft? Egy 100e Ft feletti bejárati ajtónál. Ezt felesbe lenyeli a 2 fél és kint lehetne az ár boldogan.

2019. aug. 22. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt felesbe lenyeli a 2 fél és kint lehetne az ár boldogan."

Aha, szerinted. Minek nyelnék le? nem vagyok otthon nyílászáró témában, de annyit tudok: ha valami szabványméretű, és nagy darabszámban tudják legyártani, akkor olcsóbbá tehető. Ha valami ettől eltér (akár 5cm-t), akkor az már lehet, hogy nem szabványméret, tizedannyit sem gyártanak belőle. Ilyen esetben nem az "5cm-t" árazzák be arányosan (ahogy te várnád), hanem azt, hogy sokkal drágább az előállítási költsége. És ezt nem fogják benyelni.

2019. aug. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"+rettegnek egy árazatlan költségvetéstől."


Pont az árazatlan költségvetésekért vannak oda mert akkor nem megy el egy napjuk a felméréssel és a kiszállással.

2019. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom, hogy mi a fene a te görcsöd, de itt a festés árak:

[link]

de össze is hasonlíthatsz:

[link]


Nyilván nem 3 Ft 20 fillérre lehet kiszámítani a dolgokat, de a fentebbi árlisták alapján, te is készíthetsz magadnak költségvetést, amit aztán összehasonlíthatsz a szakiéval.

2019. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Azért te nagyon érdekes vagy Kérdező!

Először azt írod "nincs sehol sem publikusan semmilyen ár szakiknál", amikor bebizonyítják neked, hogy DE, kivannak írva az árak, akkor sopánkodsz, hogy kemény 5 percig is kell keresni. De azt elvárnád, hogy valaki a saját költségén elmenjen hozzád, felmérje a lakásod, utána otthon este tételes költségvetést készítsen neked, anyag+munkadíj, esetleg puszira, mert neked az mégsem fér a büdzsébe, mert a felére gondoltál nagy laikusként.

2019. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1 hónap után válaszolt a mester...

A korábban szóban megbeszélt árakhoz képest az árazatlan költségvetésbe 10-15%-al magasabb árakat írt és kiemelt + tételeket amik eddig "benne voltak az árban" (pl élvédőzés)

2019. aug. 26. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!