Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beépített tetőtér szigetelés...

Beépített tetőtér szigetelés és burkolat cseréje?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tetőcsere után rájöttem, hogy a beépített tetőtér szigetelése is cserét igényel. Cserélném a faforgács lapokat is lambériára (hajópadlóra). A szarufák közé raknék 15 cm táblás kőzetgyapotot és a szarufák alá menne 5 cm a keresztben lévő lécek közé.

Mit rakjak fel amihez rögzíteni tudom a lambériát?

(Kívül van páraáteresztő fólia a cserép alatt, belülre is tervezem a lambéria fölé)



2019. aug. 27. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali 5*5ös stafni.

A lambéria alá párazáró fóliát tegyél.

2019. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, párazáró fóliára gondoltam belülre csak kapkodtam a kérdéssel. Az a gondom, hogy most a faforgács lap közvetlenül a szarufára van feltéve. Ha felrakok keresztbe 5 cm-es bramac lécet vagy 5*5-ös stafnit ami közé megy a plusz szigetelés, akkor a lécek pont olyan irányban állnak mint ahogy a lambéria hosszirányát szeretném tenni. Ha viszont erre még rakok a szarufákkal megegyezően valami 2 cm vastag lécet, hogy a lambériát rögzíteni tudjam,az a mostani plafon magasságot minimum7 cm-el csökkenti és a "ferde" részeken kifuttatva a lambériát a függőleges falig, elég sokat elvesz az amúgy sem nagy szobákból. Illetve a vízszintes plafon annyival lejjebb jön, hogy belelóg az erkélyajtó helyébe.
2019. aug. 27. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!