Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton álmennyezet: elég...

Joex22 kérdése:

Gipszkarton álmennyezet: elég egy irányban profilozni, vagy kellenek a kereszt irányú profilok is?

Figyelt kérdés

Gipszkarton álmennyezetet szeretnék csinálni a gipszkarton shop leírása alapján. Észrevettem, hogy direkt felfüggesztővel történő szerelés esetén a direkt felfüggesztők 40x100-as négyzetrácsot alkotnak, és egy irányban vannak csak a profilok, míg rugós függesztővel történő szerelés esetén 2 irányban futnak a bordavázban a profilok, és a függesztők 90x100-as négyzetrácsot alkotnak. Kérdésem: utóbbi esetben miért van szükség a második irányban futó profilokra, illetve, ha sűrűbben rakom a függesztőket (40x100-as négyzetrácsra valót vettem), akkor elég csak az egyik irányban profilozni? Köszönöm mindenkinek a választ előre is.


(egy kis háttérsztori: direkt függesztővel szerettem volna megoldani, de 20 centiset nem találtam a környéken, a 10-12 centi közötti pedig nem elég, mivel a vakolatban 15 centis ív ("holker") van. Esetleg ha erre lenne ötlet, azt is szívesen fogadom, mivel az oldalsó UD profil az ív miatt lefelé nézne)



2019. aug. 29. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A kétirányú függesztés azért szerencsésebb, mert megelőzöd a karton belógását. Én nem spórolnék vele, főleg, ha vélhetően párát is kap majd a mennyezet. Pl két ember elég sokat kilélegez.
2019. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megvettem a második sort, rakom is fel. :)
2019. aug. 31. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!