Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés átállás konvektorról...

Fűtés átállás konvektorról központi fűtésre?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy szép házat, 85 m2, konvektorok vannak mindenhol, illetve 2 cserépkályha és a fürdőben olajkályha. Időben és pénzben mennyi lenne szerintetek átépíteni a rendszert központi fűtésre? Milyen variációkat érdemes fontolóra venni? Van 3 kémény, azok a kályhákhoz vannak. Nem sok reményünk van benne, hogy lenne értelme egy ekkora átalakítást bevállalni, de tapasztalat hiányában megér egy utánajárást talán. Tégla ház, minden pompás amúgy. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 4. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Kell gázterv,készitő.A munkát elvégző szakember ,akinek van jogosultsága ehhez .E két emberen múlik minden,hisz a gáz szolgáltató ebből ki van hagyva .

Már csak kondenzációs kazánt lehet venni,ami már nem gagyi 280000 körül lehet.

Ennek saját kéménye van,de nincs a a kazán árában .

A kivezetési mód a meghatározó az árban.legyen 50-100 között.Minden kéményed megmaradhat,a cserépkályhákat semmi képp sem bontanám el .Nem tudom hány radiátor kellene ,azt majd a szerelő megmondja .

Ha kész a fűtési munka ,kell egy villanyszerelő,aki meg csinálja az érintés védelmet,és erről igazolást is tud adni .Ha már minden megvan,akár üzemelni is képes,be kell jelenteni 1 gázkészülék javitó,karban tartó vállalkozáshoz,hogy lehet jönni üzembe helyezni.

csak ettől fog élni a garancia .

szerintem 1.5 milkánál nem lesz több .

A gáz számlád kevesebb is lehet .

A gázterv készitő mindent el fog mondani .

2019. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
33%
Nem lehet hanem biztos hogy kevesebb lesz a gázszámla. Kb 1.5 ből meg van szerintem is. Bár haverom kihozta ugyanezt 1.2 ből most nyáron.
2019. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen jókat mondtak előttem.

Amit még hozzá vennék (ha már úgyis hozzányúlsz mindenhez) az a használati meleg víz előállítása.

Ha van rá lehetőség/pénz akkor nem kombi kazánt tennék hanem fűtőkazánt és egy HMV tárolót hozzá.

2019. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Mennyi időbe telhet egy ilyen átdolgozás mindennel együtt?
2019. szept. 4. 19:58
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
59%
A meló része pár nap. A többi meg ki mikor ér rá megcsinálni a maga részét. Pl gazterv , kémémyátvétel ilyenek. Az ilyesmibe tavasszal kell belefogni biztos ami biztos.
2019. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

A gázkonvektor és az elektromos konvektor az egyik leggusztustalanabb fűtési megoldás ami csak létezhet. Gázkonvektorral konkrétan fűtöd az udvart, cserébe kapsz egy minimális hatásfokot 50-60 ezer forintos gázszámlával karöltve.

Kémények, cserépkályhák állapotát fel kell mérni, hogy alkalmasak e még a használatra. Ha nem, akkor nem érdemes egy fillért sem költeni egyikre sem, inkább eltenni a központi fűtésre.

2019. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Jelenleg hőszivattyús klímával és h tarifával a legolcsóbb fűteni, én is ezt használom, a konvektorokat pedig megtartottam szükség esetén rásegítesnek, vagy ha pl áramszünet van...

Hozzáteszem, tavalyi szezonban összesen 1 alkalommal karácsonykor mikor egész nap jött ment a rokonság, volt beüzemelve a 4ből 1 konvektor.

80négyuetméter 3szoba kádár kocka.

2019. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tudom csak fűtő kazánból is kondenzációsak vannak.

Használati meleg vízről nem írtál.Akár villany bojler is adhatja .Én ennek jobban híve vagyok,mert ahol hagyom a ví zcsapot,olyan meleg lesz a víz kinyitás tán is.

Gáznál nem teljesen így van .

Ha át állsz központi fűtésre,ide semmilyen kéményseprő engedélyre nincs szükség .A tervező,és az üzembe helyező ugy is leellenőrzi ezt .

2 cserépkályha közül az egyik biztos van olyan állapotban,hogy gáz,vagy áramszünet estén be lehessen fűteni .Ez nálam is így van .

Manapság 1 cserépkályha rakás ára ,is a csillagokban van .

Ez egy beépitett bútor darab .

1 voltam .

2019. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
52%
A kondenzaciós kéményt is át kell vetetni a kéményseprőkkel akik a katasztrófavédelemhez tartoznak. 12000 forint
2019. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom csak fűtő kazánból is kondenzációsak vannak."

Igen.


"A kondenzaciós kéményt is át kell vetetni a kéményseprőkkel akik a katasztrófavédelemhez tartoznak. 12000 forint"

Igen, de faláttöréses kialakítás a kutyát se érdekli.

2019. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!