Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek a kész bútor...

Szerintetek a kész bútor olcsóbb vagy az asztalos által készített?

Figyelt kérdés
Egy nagyon pici előszobát szeretnék bebútorozni, van egy-két előszoba szett, illetve cipősszekrény, amit kinéztem egy áruházban. Praktiker, Ikea, Kika oldalain vannak nekem tetszők. Kb. 50-70 ezret szánnék rá, a bolti ki is jönne ennyiből, de nem tudom nem érdemes-e inkább asztalossal csináltatni? Azok tartósabbak-e, stb.? Ki hogy látja. Ugyanez egyébként a konyhabútornál is esedékes lesz.

2019. szept. 11. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

AZ asztalos ia pont olyan anyagból dolgozik mint a gyár.

Talán vele tudsz egyezkedni, alkudni. /számla nélkül/

Meg az pont akkora méretet csinál amekkora helyed van.

2019. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatgyártott MINDIG olcsóbb mint az egyedileg gyártott. És most az a helyzet, hogy a bútorasztalosok a "kis" munkákat el sem vállalják, csak a milliós konyhaszekrényeket mert erős túlkereslet van itt is.

Kérj árajánlatot aztán meglátod. De én berendelném aztán kész.

2019. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az asztalosnál legalább a duplája az ár.
2019. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, egyezkedés, alkudás számla nélkül, viszont ha nincs számla, nincs garancia sem. Az üzletekben ez nyilván megvan. Akkor viszont ha például felázik a bútor, hiába reklamálok, stb. Nem nagy tételről van szó, és igazából valamennyi kézügyességem is van, szereltem már össze lapraszerelt bútort is egyedül nőként.

Na meg ha abból indulok ki, hogy 5 évvel ezelőtt egy sima fa bejárati ajtó volt 70ezer beszereléssel, amit azóta megevett az idő, itt-ott nyílik szét, akkor inkább készen veszek egy 30 ezres előszobaszetret, meg 20-ért egy cipősszekrényt, és összeállítom magamnak. Meg is válaszoltam a kérdésem. 😊😊 Köszönöm szépen!

2019. szept. 11. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
NE haragudj nem kötekedni akarok, de ha felázik a a bútor az nem garanciális probléma. Nem rendeltetésszerű használatból eredő kárért elhajtanak a francba számlával is.
2019. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az az asztalos által készitett mindig drágább.
2019. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A felázást úgy értem, hogy volt egy praktikeres fürdőszobaszekrényünk, aminek az a műanyag bevonata felvált egy idő után. Gondolom a fürdőszobai pára miatt. Nem eláztatni akarom a bútort nyilván.
2019. szept. 11. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A normális vastagságú anyagból készült kikás butor sem olcsobb az asztalos által gyártottnál. Amibe Aztán külön kell megvenni a polcokat, fiókokat, mert valószínülg csak a helye van kialakitva. Kivéve az akciós vagy olcsó kategória. Ezek nagyon nagy része hulladék, és ahhoz képest drága. Ilyeneket raktam össze alvállalkozóként 1.5 éven keresztül. A praktikeres meg mindennek a legalja.
2019. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!