Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Szerintetek a kész bútor olcsóbb vagy az asztalos által készített?

Egy nagyon pici előszobát szeretnék bebútorozni, van egy-két előszoba szett, illetve cipősszekrény, amit kinéztem egy áruházban. Praktiker, Ikea, Kika oldalain vannak nekem tetszők. Kb. 50-70 ezret szánnék rá, a bolti ki is jönne ennyiből, de nem tudom nem érdemes-e inkább asztalossal csináltatni? Azok tartósabbak-e, stb.? Ki hogy látja. Ugyanez egyébként a konyhabútornál is esedékes lesz.

Keress kérdéseket hasonló témákban: felújítás, bútor, asztalos, kész bútor

szept. 11. 14:45  Privát üzenet  

A válaszok

AZ asztalos ia pont olyan anyagból dolgozik mint a gyár.

Talán vele tudsz egyezkedni, alkudni. /számla nélkül/

Meg az pont akkora méretet csinál amekkora helyed van.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont szept. 11. 14:59 Privát üzenet

A sorozatgyártott MINDIG olcsóbb mint az egyedileg gyártott. És most az a helyzet, hogy a bútorasztalosok a "kis" munkákat el sem vállalják, csak a milliós konyhaszekrényeket mert erős túlkereslet van itt is.

Kérj árajánlatot aztán meglátod. De én berendelném aztán kész.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont szept. 11. 15:02 Privát üzenet
Az asztalosnál legalább a duplája az ár.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont szept. 11. 15:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, egyezkedés, alkudás számla nélkül, viszont ha nincs számla, nincs garancia sem. Az üzletekben ez nyilván megvan. Akkor viszont ha például felázik a bútor, hiába reklamálok, stb. Nem nagy tételről van szó, és igazából valamennyi kézügyességem is van, szereltem már össze lapraszerelt bútort is egyedül nőként.

Na meg ha abból indulok ki, hogy 5 évvel ezelőtt egy sima fa bejárati ajtó volt 70ezer beszereléssel, amit azóta megevett az idő, itt-ott nyílik szét, akkor inkább készen veszek egy 30 ezres előszobaszetret, meg 20-ért egy cipősszekrényt, és összeállítom magamnak. Meg is válaszoltam a kérdésem. 😊😊 Köszönöm szépen!

# 4/8Időpont szept. 11. 15:16 Privát üzenet
NE haragudj nem kötekedni akarok, de ha felázik a a bútor az nem garanciális probléma. Nem rendeltetésszerű használatból eredő kárért elhajtanak a francba számlával is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont szept. 11. 15:39 Privát üzenet
Az az asztalos által készitett mindig drágább.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont szept. 11. 17:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A felázást úgy értem, hogy volt egy praktikeres fürdőszobaszekrényünk, aminek az a műanyag bevonata felvált egy idő után. Gondolom a fürdőszobai pára miatt. Nem eláztatni akarom a bútort nyilván.

# 7/8Időpont szept. 11. 18:40 Privát üzenet
A normális vastagságú anyagból készült kikás butor sem olcsobb az asztalos által gyártottnál. Amibe Aztán külön kell megvenni a polcokat, fiókokat, mert valószínülg csak a helye van kialakitva. Kivéve az akciós vagy olcsó kategória. Ezek nagyon nagy része hulladék, és ahhoz képest drága. Ilyeneket raktam össze alvállalkozóként 1.5 éven keresztül. A praktikeres meg mindennek a legalja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont szept. 11. 19:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Asztalos által gyártott díszdobozok online árulásához milyen engédelyekre van szükségem?
Mennyibe kerül egy asztalos által készített beépített szekrény?
Új konyha berendezésénél mit javasoltok? Asztalos által készített bútort, vagy Ikeásat? Melyik a tartósabb? Nem szeretném pár év múlva lecserléni.
Bútorasztalos által készített egyedi bútorra van valami kötelező garancia törvényileg? Erre is érvényes a jótállás 2 éves intézménye?
Betörők által megrongált Sofa termoablak cseréje lehetséges? A tokotnem szeretném kibontani a csempézés miatt. Bontott ablak is érdekel. Üveges vagy asztalos is érdekelne.
Mennyivel tartósabb egy normális, becsületes bútoros által (ill. asztalos) előállított bútor az áruházival szemben? Árban nagy a különbség?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!