Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért kell a fűtés rendszer...

Miért kell a fűtés rendszer keringető szivattyúját úgy fordítani, hogy a motor tengelye vízszintes legyen? Olvastam már több helyen, illetve az én szivattyúm leírása is tiltja az egyéb irányú elhelyzést, de azt sehol nem találtam meg, hogy miért.

Figyelt kérdés

Én két dologra tudok gondolni - vagy valamilyen mechanikus dolog miatt, vagy elektromos. Az utóbbit logikusabbnak érzem - esetleg páralecsapódás és készülékbe jutás - zárlat elkerülése vagy egyéb fröccsenő víz miatt..

Ha valaki tudja a pontos indokot árulja el, köszönöm! :)



2019. szept. 24. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Ezt én sem értem.

Hogy lehet 1 kör keresztmetszetű tengely vizszintesen ?

1 villanymotort még csak lehet.

Ezek a keringtetők úgy vannak összeszerelve ,hogy víz nem tud a motor belsejébe jutni .

2019. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyenletes legyen a kerámia csapágy kopása. Ha nem vízszintes a tengely, csökken az élettarta.
2019. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért kell a forgórésznek vízszintesen állnia hogy tengelyirányban tudjon picit mozogni és ne súroljon sem a lapát sem a forgórész...
2019. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A szivattyú csapágya kerámiából van, és kb úgy néz ki, mintha két félgömb alakú csészét egymásba forgatnál. Vízszintes tengelynél forgás közben a a két csésze közé víz nyomul, és a csapágy ezen a vízágyon súrlódás nélkül tud forogni. Ezért is kell kilégteleníteni a tengelyt, mert különben nem lenne tökéletes ez a vízréteg, és a csészék egymásnak súrlódhatnak. Ha függőleges tengellyel építik be a szivattyút, akkor a forgórész súlya összenyomja a két csapágyfelet, és idő előtt elkopik. Függőleges tengelynél is van rá esély hogy üzem közben kialakul a vízréteg a csapágyban, de induláskor és leálláskor mindenképp súrlódni fog a csapágy. Függőleges tengellyel max. pár évet bír ki a szivattyú, de láttam már olyat is hogy egy hónap alatt tönkrement, vízszintessel meg évtizedekig gond nélkül működik.
2019. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mentek a zöld kezek.


Még egy kérdés, akinek van esetleg ilyen irányú tapasztalata:

Kb 15-20 percig ment függőleges tengely irányba állítva egy vadi új Grundfos szivattyú, max teljesítményen, de hideg vízzel. Olyan 10 ki-be kapcsolás is volt.

Mennyit árthatott vajon neki ez a kis túra? Sajnos a leírás értelmezése a kipróbálás után történt meg.. :\

2019. szept. 25. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!