Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljes tetőcserét szeretnénk...

Pipike32 kérdése:

Teljes tetőcserét szeretnénk a házunkon a padlástér beépítésével. Ma kaptam árajánlatot egy csapattól. Érdekellne vajon nem e kér sokat?

Figyelt kérdés

A tető térfogatát 200-220 nm-re számolta

Költségének 6,5-7.5milliót mondott elsőre.. Ez a tető bontás, Új építésű kivéve a tűzfal illetve a csatorna csere..

Reális vajon az ár?



2019. szept. 27. 02:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

34.000ft/m²? Ebbe benne van az anyag meg a munkadíj? Tűzfalról révén szó gyanítom nyeregtető, így az ár irreálisan magas, még anyaggal együtt is.

Átlagos bramac cseréppel is megállna 800E-1M körül fóliával tartozékokkal, a faanyag sem lenne több 800E-nél.

Egyébként terület, nem térfogat.

2019. szept. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Ja és általában ilyen nincs, hogy csak úgy dobálózunk 20m²-el, hogy most 200 vagy 220.

Ilyen árak mellett amit kitalált 20m² közel 700E+, szóval én a helyedben hanyagolnám ezt a nevetséges alakulatot.

2019. szept. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez csak a tetőcsere vagy benne van a belső kialakítás is (hőszigetelés, gipszkarton, gépészet, villamos, burkolatok stb.)?
2019. szept. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha csak tetőcsere új szarufákkal, szelemennel, rendes cseréppel, stb. akkor reális ár.

Ha a tetőtér beépítése is benne akkor meg ingyen van az egész, a rendes piaci ára 15 millió lenne.

2019. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Pontosan mi szerepel az árajánlatban? Milyen anyagok? Cserép, tetőléc, faanyagok, szigetelőanyagok? Munkadíj? Ez egy részletes írasbeli árajanlat felmérés alapjan,vagy csak hasraütött a "mester"? Ha nem írásbeli részletes árajánlat van a kezedben, én mindenképpen másik mestert keresnék. En egy normális árajánlatért akár fizetnék is plusszban, de anélkül ilyen nagy munkába nem vágnék bele. (Az 1-es valaszoló viszont irreálisan alacsony arakat írt. Mi csak 2 szobát újítottunk fe tavasszal, festés, laminált padló csere, elektromos vezetékek, kapcsolók, konnektorok, egy kis tároló leválasztása az egyikben gipszkartonnal. Mestert nem hívtunk, csak az anyagköltsegek voltak kb. 700000 körül.)
2019. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Az árajánlat mindig részletes, anyag, munkadíj, rezsióradíj, kiszállás...stb stb szépen tételesen felsorolva és a végén egy összeg, hogy mennyibe fog ez neked kerülni, meg egy hozzávetőleges időtartam is, ami alatt elkészül a tető.

Ha a beépítést is bevállalják, akkor arra is kell egy tételes ajánlat, gépészet, villamosság, burkolás...

Kérj be egy másik mestertől is ajánlatot, hogy összetudd hasonlítani.

Ehhez az kell, hogy leülj a mesterrel és egy rajzzal, hogy mit is szeretnél, mivel legyen fedve stb, szóval tudnia kell a viszonylag jól behatárolható igényeket, ami alapján ajánlatot tud adni.


Ha ez megvan, akkor a kiválasztott szakival írsz egy szerződést az árajánlat alapján és akkor itt már fixáltok mindent, nincs az, hogy menet közben növekednek a költségek, most nem érünk rá megcsinálni és hasonlók.


Jah most az ár amit hozzávetőlegesen kaptál van benne 1 milló Ft bizonytalanság, ami azért nem aprópénz.

2019. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én tavaj év végén 4,5 milliót kaptam 175 m2-re, bádogozva, ereszcsatornázva, új födémém és tetőszerkezet szigetelés nélkül, bramac tectura antracit cseréppel, és ebbe már bene volt a beton koszorú is. úgyhogy szerintem sok amit mondtak neked, kérjél mástól is ajánlatot
2019. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

" úgyhogy szerintem sok amit mondtak neked,"


3 millióból hogy jön ki szerinted a belső beépítés?

2019. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Kicsit félre értelmeztem a kérdést. Nekem 500 volt a koszorú, 300 a födém gerendázása. Így 3,7 millió volt a komplett tető csere.


Ha lakhatóvá akarják tenni a padlásteret általában parapet falat kellene csinálni a normális helységek kialakítása miatt, ehhez viszont ha nincs beton koszorú akkor azt pótolni kellene. Egy normálisan bótorozható tetőtéri helységben 90 cm (vagy több) után kellene csak "dölnie" a falnak. Ha nincs parapet fal akkor ez kb 40 cm lesz. Vagy nagyon kis részben lehet majd kihasználni a teret. Megjegyezném egy átlagos komód 85-90 cm magas!


Ennyi infóból nem lehet még tippelni sem a realitásra,mert nem lett leírva mi lesz kialakítva.

2019. szept. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"(Az 1-es valaszoló viszont irreálisan alacsony arakat írt. Mi csak 2 szobát újítottunk fe tavasszal, festés, laminált padló csere, elektromos vezetékek, kapcsolók, konnektorok, egy kis tároló leválasztása az egyikben gipszkartonnal. Mestert nem hívtunk, csak az anyagköltsegek voltak kb. 700000 körül.)"


Elárulnád mi köze van egy belső felújításnak a tetőhöz? Komolyan kérdezem mert nem értem az összefüggést és a logikát ebben.

Tudom hogy ide sok irigy proli is válaszolgat, akik annak örülnek ha valakit jól lehúznak. Pont ezért tolnak be állandóan mindenféle kamu infókat, hogy félre vezessék az embereket.

A másik meg mikor itt mindenki 60-80 millióért épített saját házat. Vagy éppen vett egyet 5 millióért majd 30-ért eladta úgy, hogy nem csinált vele semmit csak kifestette.


Bramac cserép ~2500ft/m² 550.000ft

Tetőfólia 180ft/m² 40.000ft

Plusz a tartozékok kúp, záróelemek, alátét fóliák stb.

Én erre írtam "irreálisan" alacsony árat? Mikor így is túl számoltam. 1 millióból a legdrágább Bramac cseréppel és tartozékaival is simán kijönne a fedés.


Tető(fa)anyag 120.000ft/m³

Lehet számolgatni mennyi a munka és az anyagdíj.

2019. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!