Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 50 négyzetméteres panel...

Egy 50 négyzetméteres panel lakás totál felújítása Budapesten kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Minden ki lesz cserélve. Burkolatok, ajtók, konyhabútor, ablakok, lesz klíma, fürdőszobában minden csere (kád stb.), festés, villany vezeték áthúzása, vízórák átépítése. Falak nem lesznek elbontva, de ezen kívül úgy gondolom, hogy igazán szét lesz kapva a lakás. Aki csinált ilyet mostanában, megírná, hogy nagyságrendileg mire számítsak?
2019. okt. 7. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Te csinálod, más csinálja. Ajtò, ablak anyaga. Stb. Ezek lehetnek olcsók és drágák is. Csak a konyhaszekrénynél lehetnek milliós eltérések. Mégis honnan tudjuk, milyet nézel ki.
2019. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%

Ha a legolcsóbb anyaggal dolgzol, akkor olyan 2 Milla.

Ennyiből meg kell allnia

2019. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

2 millióból akkor áll meg, ha saját maga csinálja.

De a szövegkörnyezetből nem ez derül ki.

Csak a festés manapság 500 ezer...

2019. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Csak a festés manapság 500 ezer...”


A verebeknek.

Ne magadból indulj ki

2019. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Kisfiam, én lakásfelújításból élek, engem ne verebezz.

Viszont te még nem láttál saját lakást...

2019. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Akkor tételesen sorolhatod hogyan jön ki a 2 Milla anyagköltség egy szar panelra
2019. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos a "rablók" abból indulnak ki, hogy ha a "verébnek" volt 40 milliója -egy nemrég még 10 milliót érő- panelre, akkor lesz ott további pármilliója a felújításra is.
2019. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

10:44

Kisfiam, én lakásfelújításból élek, engem ne verebezz.


Nem nagyon megy a szövegértés úgy tűnik.

2019. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jaj, kérlek ne veszekedjetek! Minden véleményt szívesen olvasok és hálás vagyok érte!

Én semmit nem csinálok, szőke nő vagyok :))) Esetleg az IKEA bútor össze szerelésében részt veszek.

Jövő tavasszal lenne aktuális, majd generál kivitelezőt keresnék, csak azért tettem fel a kérdést, hogy mégis mire számíthatok...

Nem szeretném luxus minőségű anyagok beépítését, de talán nem is a legolcsóbbakat, inkább az olcsóbb közép kategóriás dolgokat fogom keresni.

2019. okt. 7. 10:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi márciusban újítottunk fel 2 szobát. Bútorcsere, vilannyvezetékek behúzása, netkábel behúzása, az egyik szobában gipszkartonból ajtóval kialakítottunk egy kis tárolót. (Kb. 2nm) Kellettek kapcsolók, konnektorok. 2 szoba festése, az egyik szobában (18nm-es) csereltük a laminált padlót. A hálóba került klíma. Számokban kifejezve, amire még emlékszem: klíma beszerelese 250.000 szereléssel együtt. Laminált padló: kb. 100.000 (3000 ft/nm, de kellett hozzá szegély, vettünk alá vmi aljzatkiegyenlítő fóliaizét -nem tudom a pontos nevét, + a szegélyhez sarokpántok, zárók, ragasztó) bútorlapokat vidékről oldottuk meg, feleannyiba került, mint amit egy pesti boltból kaptunk árajánlatot, azok voltak 300.000 ft. Sógor asztalos, ő csinálta meg nekünk a bútort, és rakta le a lamináltat. Rajta kívül más mester nem dolgozott a lakáson, mindent mi magunk csináltunk, vásároltunk. Ja, a klímások voltak még szakemberek. De a 2 szoba felújitása így 1 klíma beszerelésével volt kb. 1.200.000 ft. Ezen tapasztalatok alapján úgy tippelem hogy egy teljes lakás felújítása: anyagköltség kb 3 millió,klímák: 200-250ezer ft/helység, nyílászáró-csere: 1,5-2 millió (attól függően hány van és mekkora) bútorlapok: minimum fél millió igényedtől függően, + munkadíj a mestereknek.
2019. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!