Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nektek mennyibe került felújít...

Nektek mennyibe került felújítani a lakásotokat (vagy egy adott helységet és mekkora volt?

Figyelt kérdés

Most állok lakásvásárlás előtt és finoman szólva nem vagyok elragadtatva az áraktól. Gondoltam arra, hogy végülis az is beleférne, ha vennék olcsóbban egy jó alapot jó helyen és ráköltenék, nem pedig azt nézegetném, hogy melyik lakás nincs csontra lelakva, ordenáré ocsmány szocreál konyhabútorral meg fekete fugájú hullámos csempéjű fürdőszobával, ahol sárga a kád is...


Mennyibe kerül a felújítás? Mit takart például nálatok ez?


Ha csak festeni kell és egy új konyhabútort berakni, az kb mennyi, vagy mennyibe kerül újracsempézni egy fürdőszobát? Szakemberrel csináltátok vagy megoldható sajátkezűleg is megfelelő utánajárás után? Mekkora volt a helység?


2019. nov. 4. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem az első lakás felújításom, nem is a második.

Sajnos én mindent cserélek ha már nekifogok, a fűtéstől a villanyig.

Úgy, hogy a munkák 90%-át én csinálom, egy 40-50 nm-es lakás 2-3 millió anyaggal együtt.

Ha csináltatod, minimum a duplája.

De ha még nem láttál ilyet, akkor ne hidd hogy egyedül menni fog, nagyon nehéz, poros, piszkos, idegörlő.

2019. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyerekként voltam már "áldozata" a lakásfelújításnak, de őszintén szólva a mai árakról fogalmam sem volt. Piszokdrágának tűnik minden bútor, ezért is gondoltam ezen spórolni, de sajnos egyesek úgy vannak vele, hogy bevágnak egy elhasznált IKEÁ-s szekrénysort a konyha közepére és felnyomják kapásból 2 millióval az árát...
2019. nov. 4. 10:54
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ahogy előttem írták. Ha te csinálod anyag ár. Ha ma ás a duplája vagy több.
2019. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A ház egy 1975-ös 115 m2-es Kádár-kocka volt műanyag ablakokkal, átlagos állapotban.

Az alapár 11 millió volt Nyugat-Magyarországon 2010-ben.

A szigetelés 16 centis EPS-sel a homlokzaton és 30 centis kőzetgyapottal a födémen kétmillió volt. Kapott egy bitumenes fedést a beázós palára, félmillió. A konyha egymillió volt gépekkel együtt. A fürdőszoba új gázfűtés -és vízrendszerrel, padlófűtéssel, szerelvényekkel kétmillió. Látványkandalló 400e. Teljes villanyszerelés és szerelvényezés lámpatestekkel együtt 700e. Belső glettelgetés-festés-stukkózás 300e, burkolatok mindenhol 280e. Redőnyök-szúnyoghálók mindenhova 250e. Készgarázs 100e. Beltéri ajtók cseréje 600e. Eddig ennyi, 8.130.000 Ft, ez szétosztva 9 év alatt. Így már 19 millió felett járunk egy lassan 45 éves házban. Ha körülnézek a helyi házak között, olyan 21 és 24 millió között mennek a nyolcvanas években épült felújított házak hasonló méretben. Újépítésű, kulcsrakész házak 30 millióért vannak kis telekkel vezetékes gáz nélkül. Nekünk megfelel így.

2019. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tévedésbe eshetsz, ha az itteni válaszokra támaszkodsz, mert minden munkavállaló más összegért (esetleg más-más minőségben) csinálja. Kérdezz meg több munkavállalót, mutasd meg nekik a szobákat és döntsd el, kinek adod a megbízást.
2019. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes lakásfelújítás vasbetonig minden lebontva, mindenből új, új ajtók, ablakok, 3 db légkondi az volt 5millió és szerintem ez még kifejezetten olcsóra sikerült, szerencsém volt a szakikkal. Durva árak vannak, szemetes konténert én rendeltem, 80 000 forint volt egy darab, azt hittem gutaütést kapok.
2019. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos még nincs mit szakemberrel megnézetni, ez is indokolta a kérdést. Nem tudom eldönteni, hogy nézzek "csupasz" lakásokat 7 millióval olcsóbban vagy olyanokat, ahol a fürdő és a konyha megvan, de néha olyan, amilyen...
2019. nov. 4. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!