Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új gazkonvektor vagy elektromo...

Új gazkonvektor vagy elektromos fűtés inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mostani gazkonvektor feladta, és újat kéne venni, a kérdés, hogy melyik éri meg jobban, egy új gazkonvektor vagy egy elektromos radiátor? Nobot néztem.



2019. nov. 5. 08:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha van gáz, akkor mindenféleképpen konvektor!

A villany fűtés legalább a háromszorosa ilyen csoda panelekkel..

2019. nov. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Gázzal nagyon rossz tapasztalataim vannak. Nemrég szereltünk be elektromos fűtőpaneleket, egyelőre tesztüzem van - csak este kapcsolunk be egyet 1-2 órára, nem lakunk még ott és még nincs neki elég áram, hogy egynél több menjen egyszerre, napközben pedig nagyon kihűl a lakás (a napokban 10 és 13 fok között volt a hőmérséklet mikor odaértünk), de egy 2,5 kw-os darab teljesen kellemes pólós meleget csinál az alatt az idő alatt, mondjuk szegényke így küszködik, hogy egymagában kellene felfűtenie az egész házat, jobb lenne ha mehetnének együtt. Sajnos az elmű még ücsörögni fog pár hónapig az ügyön szerintem, szóval "igazi" tapasztalatot még nem tudok írni, mindenesetre tök olcsó volt, pikk-pakk felszereltük, és engem eddig meggyőz a teljesítménye.
2019. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Majd ha kijön a csekk a fogyasztásról, akkor is ilyen véleményen leszel?
2019. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

#3

Milyen kérdés ez? Értelemszerűen majd akkor meglátjuk, milyen véleményen leszek. :D

Mindenesetre a gáznál mindig fáztunk és fizettünk mint a katonatiszt, annál rosszabb csak nem lesz.

2019. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
20nm2 3m belmagasságú szoba a téma, én a nobo márkájú Fjord típusú 1500w vagy 2000w kiszerelést néztem. Nyers gyári adatok alapján hozzá az 1500as kiszerelés is a nm2 arányokat (18-21re írja) de hajlok a nagyobb felé, mert mégis csak régi bérhaz, nem szigetelt lakás
2019. nov. 5. 11:00
 6/24 anonim ***** válasza:

[link]


ezzel a rá köthető radiátorokkal legalább 2 konvektort váltasz ki, és nem fogyaszt többet mint egy konvektor. Nincs szükség semmilyen engedélyre, ha meglévő helyére kerül.

2019. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

6+

A nobo kb 3x annyit fog fogyasztani mit a korábbi konvektrod egy szezonban. Ha ez nem probléma neked akkor ajánlom, nagyon konfortos szerkezet. Magamnak sohan nem raknék, max a fürdőbe kiegészítésként.

2019. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

A gázkonvektor egyszerű,olcsó javítani,minimális a karbantartása. És a gáz jóval olcsóbb a villanynál. Mindenképpen jobb.

Ha mégis elektromos mellett döntesz, akkor legalább 1,5-2 szer nagyobb teljesítményt rakj fel. Ha határra méretezed, akkor szinte állandóan megy,borzalmasan sokat fogyasztva.

2019. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
2# Potom egyszerűségével: mindegy miből állítod elő az adott hőmennyiséget( pl,1w hőenergiát); a wattra vetített ár a lényeg. De lehet, hogy a gázos eleve alá volt méretűvé.
2019. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kicsit lehet hogy félreérthető voltam. Nekem konkrétan magával a gázzal volt eddig bajom, konvektoros / kazán-radiátoros fűtésnél és főzésnél is minősíthetetlen amit produkál. A házban pulóverben didergünk, a főzés (vízforralás) órákig tart, és egyáltalán nem olcsó, ahogy itt az oldalon állítják.
2019. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!